Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePC
Okładka Cool Spot (PC)

Cool Spot PC

Cool Spot to gra zręcznościowa, promująca popularny napój Seven Up, produkowany w Stanach Zjednoczonych przez koncern Cadbury Schweppes Americas Beverages.

Zręcznościowe | platformówki

PC Windows
Okładka Cool Spot (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

12czerwca1994

PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Cool Spot to gra zręcznościowa, promująca popularny napój Seven Up, produkowany w Stanach Zjednoczonych przez koncern Cadbury Schweppes Americas Beverages. Głównym bohaterem programu jest ludzik zbudowany na bazie czerwonej kropki, charakterystycznej dla logotypu wspomnianej wyżej lemoniady.

Produkt firmy Virgin Games, Ltd. to klasyczna platformówka, w której głównym zadaniem jest zbieranie czerwonych kropek, rozrzuconych w różnych miejscach po całej planszy. W zależności od wybranego poziomu trudności, gracz musi zdobyć określoną liczbę tych przedmiotów – 30%, 60% lub 90%. Gdy wymagana ilość kropek znajdzie się już w naszym posiadaniu, można otworzyć specjalną klatkę z uwięzionym stworkiem, wieńcząc tym samym pobyt na danym etapie.

Gra nie należy do najłatwiejszych ze względu na chytrze umieszczone pułapki w postaci kolców, a także licznie występujących przeciwników. Pod żadnym pozorem nie wolno zbliżać się do oponentów, gdyż jakikolwiek kontakt z nimi zmniejsza energię życiową naszego bohatera. Jeśli spadnie ona do zera, tracimy jedno z kilku dodatkowych „żyć” i wznawiamy zabawę od ostatnio zapamiętanego punktu. W trakcie zmagań musimy również pamiętać o szybko upływającym czasie. Na szczęście istnieje możliwość dodania kilkudziesięciu cennych sekund poprzez odnalezienie bonusów w postaci zegarków.

Cool Spot oferuje ładną oprawę wizualną w niskiej rozdzielczości, przyzwoitą animację oraz nienajgorszą ścieżkę dźwiękową. Ze względu na wysoki poziom trudności, produkt skierowany jest raczej do bardziej doświadczonych entuzjastów platformówek.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8,2 / 10 na podstawie 43 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Cool Spot

odpowiednia dla każdego wieku