Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweSwitchPSV
Okładka Collar X Malice (Switch)
OkładkaCollar X Malice (Switch)

Collar X Malice

Collar X Malice to gra z gatunku visual novel stworzona przez Idea Factory. W czasie zabawy gracze wcielają się w postać policjantki próbującej rozwikłać tajemnicę organizacji, która opanowała miasto.

Przygodowe | detektywistyczne | 2D | visual novel

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Collar X Malice Premiera

28lip2017

PSV

25cze2020

Switch

Collar X Malice to produkcja visual novel. W czasie rozgrywki gracze kierują losami policjantki znajdującej się na tropie tajemniczej organizacji, która opanowała miasto. Za produkcję tytułu odpowiada Idea Factory. Wydania podjęło się natomiast Aksys Games.

Fabuła

Akcja Collar X Malice rozgrywa się w tokijskiej dzielnicy Shinjuku, opanowanej przez tajemniczą organizację siejącą chaos i terroryzującą mieszkańców. Gracz wciela się w młodą policjantkę o imieniu Ichika Hoshino, której zadaniem jest przywrócenie porządku na ulicach.

Działania protagonistki sprawiły, że stała się ona celem ataku, w wyniku którego nałożony jej został trujący kołnierz, który służy do komunikacji z liderem grupy terrorystycznej. Jeśli złamie ona wyznaczone przez niego zasady, obroża ją zabije.

Ichika wraz z grupą pięciu nieznajomych, którzy pomogli jej się uwolnić, rusza na poszukiwanie swojego oprawcy.

Mechanika

Collar X Malice jest standardowym przedstawicielem gatunku visual novel. Rozgrywka opiera się na prowadzeniu dialogów z szeregiem postaci i podejmowaniu decyzji istotnych fabularnie (w tym tej, z którym z naszych pomocników nawiążemy romans). Dodatkowo w celu urozmaicenia rozgrywki zaimplementowane zostały sekwencje zręcznościowe oparte na mechanice quick time event.

Kwestie techniczne

Collar X Malice posiada dwuwymiarową grafikę utrzymaną w mangowej stylistyce.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Collar X Malice

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język.
Switch
PSV