Coded Arms: Assault jest grą z gatunku FPS, należącą do popularnej serii, zapoczątkowanej na platformie PlayStation Portable. Tym razem developerzy z firmy Konami postanowili wykorzystać potencjał, drzemiący w PlayStation 3, dzięki czemu oglądamy pierwszorzędnej jakości efekty graficzne (za rendering oprawy wizualnej odpowiada technologia Unreal Engine trzeciej generacji), naturalną animację modeli trójwymiarowych etc. Zgodnie z duchem cyklu, akcję osadzono w cyberprzestrzeni, pełnej przeróżnych niebezpieczeństw.
Wcielamy się w hackera, mającego za zadanie zneutralizować złowieszczą korporację poprzez zniszczenie jej systemu komputerowego. W tym celu bohater przenika do tego ostatniego, aby zmierzyć się ze strażnikami. Cyberświat przypomina na pierwszy rzut oka rzeczywistość, więc wrogów eliminuje się za pomocą wielu typów broni konwencjonalnej (karabiny, granaty etc.). Pokonani przeciwnicy jednak nie zalewają się krwią, lecz rozpadają się na fragmenty kodu. Środki bojowe służą również do niszczenia elementów otoczenia, co okazuje się bardzo pomocne w trakcie zabawy – przykładowo dobrze ukierunkowana eksplozja może pozbawić oponenta osłony i tym samym uczynić go łatwym celem.
Mocny punkt Coded Arms: Assault stanowi tryb rozgrywki wieloosobowej. Autorzy pozwolili posiadaczom PS3 na podłączenie się do Internetu, celem organizowania rywalizacji lub kooperacji. W sieciowych zmaganiach może uczestniczyć maksymalnie szesnastu użytkowników, mających do dyspozycji nie tylko broń ręczną, lecz także pojazdy bojowe, wehikuły latające itp.
Autor opisu gry: Radosław Grabowski
Wszystko wskazuje na to, że gra Coded Arms: Assault, którą koncern Konami tworzy(ł) z myślą o konsoli PlayStation 3, nie zostanie opublikowana na rynku. Niepokojące wieści z końca ubiegłego roku potwierdzają redaktorzy renomowanego magazynu Famitsu.
gry
Krystian Smoszna
2 stycznia 2007 11:30
Z PlayStation Portable na PlayStation 3 przeniesiono już z umiarkowanym powodzeniem jedną serię gier, czyli cykl Untold Legends. Podobny los czekać ma markę Coded Arms, dzięki której posiadacze PSP zaznali smaku gatunku FPS. Według dotychczasowych planów, użytkownicy PS3 powinni otrzymać Coded Arms: Assault w 2007 roku, aczkolwiek właśnie dotarły do nas niepokojące wieści.
gry
Radosław Grabowski
31 grudnia 2006 07:07