Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePC
Okładka Chris Moneymaker's World Poker Championship (PC)

Chris Moneymaker's World Poker Championship PC

Symulacja kilku różnych odmian tytułowego pokera. Gwiazdą programu jest tytułowy zawodnik i zarazem triumfator jednego z prestiżowych turniejów pokerowych z cyklu World Poker Tour.

Logiczne | hazardowe | karciane | poker

PC Windows
Okładka Chris Moneymaker's World Poker Championship (PC)

producent: ImaginEngine

wydawca: ValuSoft

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

5kwietnia2005

PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Chris Moneymaker's World Poker Championship jest niskobudżetowym produktem, opracowanym przez zespół ImaginEngine. Mamy tu do czynienia z grą hazardową pozwalającą nam sprawdzić się w różnych odmianach tytułowego pokera. Można więc stwierdzić, iż opisywany tytuł pod wieloma względami zdaje się przypominać takie produkcje jak chociażby World Series of Poker: Tournament of Champions, czy World Poker Tour.

Zgodnie z tym co może sugerować tytuł, gra oferuje możliwość bliższego zapoznania się z sylwetką Chrisa Moneymaker’a, jednego z mistrzów tego sportu. Gracz ten w 2003 roku zwyciężył turniej World Poker Tour, zgarniając jednocześnie główną wygraną w wysokości ponad dwóch milionów dolarów. W opisywanym tytule Chris pojawia się w wielu różnych rolach. Udziela przede wszystkim cennych wskazówek - informacje te mogą pojawiać się na ekranie pomiędzy kolejnymi rundami. Ponadto Chris Moneymaker uczestniczy w turniejach pokerowych, do których próbujemy przystępować. Oznacza to, iż w dalszej części zabawy pojawia się możliwość uczestniczenia w bezpośredniej grze z samym mistrzem.

W Chris Moneymaker's World Poker Championship pojawia się kilka różnych odmian pokera. Oprócz najpopularniejszej, czyli Texas Hold’em, są to między innymi 7 Card Stud, czy 5 Card Draw. Turnieje organizowane są w 10 różnych kasynach. Spotykamy natomiast około 20 różnych postaci. W trybie kariery zaczynamy od stosunkowo prostych turniejów, sukcesywnie awansując do bardziej prestiżowych zawodów. World Poker Championship zawiera też pełnoprawny multiplayer, dzięki któremu można stanąć do walki z żywymi graczami.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 8  

Nośnik: 1 CD

Wymagania wiekowe Chris Moneymaker's World Poker Championship

16+