Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePC
Okładka Chessmaster Challenge (PC)
OkładkaChessmaster Challenge (PC)

Chessmaster Challenge PC

Komputerowa wersja gry w szachy przeznaczona wyłącznie do dystrybucji elektronicznej, która powstała na bazie tytułu Chessmaster 10000. W odróżnieniu od pierwowzoru zawiera mniej elementów i jest skierowana przede wszystkim do początkujących i średniozaawansowanych graczy.

Logiczne | szachy

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Chessmaster Challenge Premiera PC

12lipca2005

producent: PlayFirst wydawca: PlayFirst Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Chessmaster Challenge

Chessmaster 9000

Kasparov Chessmate

Deep Fritz 9

Chessmaster Challenge to pod wieloma względami okrojona wersja dziesiątej odsłony najpopularniejszego komputerowego symulatora szachowego, Chessmaster 10000. Produkcja ta została stworzona przez firmę PlayFirst zajmującą się przede wszystkim prostymi grami przeglądarkowymi.

Chessmaster Challenge dedykowany jest głównie początkującym szachistom, dla których regularne odsłony cyklu były zbyt rozbudowane. W znacznej mierze uproszczono interfejs, a także wprowadzono przystępniejsze przewodniki z komentarzem audio. Prezentują one krok po kroku podstawowe zasady gry w szachy, a także proste zagrania.

Gdy chcemy sprawdzić nabyte umiejętności w praktyce, możemy zagrać w dwóch trybach: treningowym oraz rankingowym. Pierwszy z nich pozwala na przećwiczenie poszczególnych elementów dzięki pojawiającym się podpowiedziom wskazującym na dozwolone oraz niebezpieczne ruchy. Dla bardziej zaawansowanych graczy przeznaczono drugą z wymienionych form rozgrywki, która pozwala wziąć udział w wirtualnym turnieju z ponad dwudziestoma przeciwnikami sterowanymi przez komputer.

Oprócz zwykłej partii szachów przygotowano również osiem rodzajów łamigłówek. Polegają one między innymi na wykonaniu w jednym ruchu szacha i mata lub innego charakterystycznego zagrania.

Do dyspozycji graczy oddano sześć modeli zestawów szachowych: kreskówkowy 2D, egipski, marmurowy, drewniany, ekspercki oraz papierowy. Pod względem oprawy graficznej gra Chessmaster Challenge prezentuje się dość ubogo w porównaniu z jej pierwowzorem, ale dzięki temu ma niskie wymagania sprzętowe.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Chessmaster Challenge: Odpowiednia dla każdego wieku.

Chessmaster Challenge Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium III 700 MHz
  • 128 MB RAM
  • karta grafiki 16 MB
  • 40 MB HDD
  • Windows 98/ME/2000/XP