Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Change: A Homeless Survival Experience (PC)
OkładkaChange: A Homeless Survival Experience (PC)

Change: A Homeless Survival Experience PC

Change: A Homeless Survival Experience to połączenie survivalu i RPG-a. Gracz wciela się w osobę bezdomną, a jego zadaniem jest przetrwanie w miejskiej dżungli. W tym celu należy zaspokajać potrzeby postaci oraz zbudować jej reputację.

Symulacje | elementy RPG | 2D | survival | indie | eksperymentalne/artystyczne

Change: A Homeless Survival Experience Premiera PC

wczesny dostęp

20września2018

1maja2020

Steam

1maja2020

producent: Delve Interactive wydawca: Delve Interactive

Angielskie napisyAngielskie napisy

Gry podobne do Change: A Homeless Survival Experience

Hobo: Tough Life

Bum Simulator

Postal 4: No Regerts

Change: A Homeless Survival Experience to produkcja opracowana i wydana przez Delve Interactive. Tytuł stanowi połączenie survivalu, RPG-a oraz rougelike i pozwala wcielić się w osobę bezdomną, żyjącą na ulicach miasta.

Twórcy zdecydowali, że 20% zysków ze sprzedaży produkcji, trafi do organizacji charytatywnych zajmujących się pomocą ludziom bezdomnym.

Fabuła

Change: A Homeless Survival Experience pozwala wcielić się w osobę bezdomną. Gracz nie ma narzuconego celu przygody. Może on walczyć o przetrwanie lub próbować wyprowadzić kierowaną postać z problemu bezdomności.

Mechanika

W Change: A Homeless Survival Experience gracz rozpoczyna przygodę od wyboru jednej z pięciu dostępnych postaci (każda posiada własną, unikalną historię), a następnie trafia do proceduralnie generowanego, otwartego miasta, którym znaleźć można między innymi sklepy, schronisko dla bezdomnych, bibliotekę, klinikę oraz park. Jego zadaniem jest przetrwanie poprzez zaspokajanie podstawowych potrzeb, takich jak głód, higiena, schronienie, zdrowie i pragnienie. Tytuł oferują także system rozwoju postaci. Twórcy przygotowali łącznie 130 różnych zdolności, które można odblokować wraz z postępem zabawy.

Czynności wykonywane w czasie zabawy wpływają na reputację postaci. Im jest ona wyższa, tym większe prawdopodobieństwo, że postać znajdzie kompana lub będzie mogła liczyć na łaskawość napotykanych osób. Dodatkowo należy także kontrolować zainteresowanie policji.

W grze znaleźć można system „nocnych zdarzeń”. Są to fabularne wydarzenia, które pojawią się w czasie przygody. To, które z nich zobaczy gracz, zależy od sposobu prowadzenia rozgrywki.

Kwestie techniczne

Change: A Homeless Survival Experience posiada oprawę graficzną utrzymaną w stylu pixel art.

Tryb gry: single player  

Change: A Homeless Survival Experience cena w dniu premiery: 53,99 PLN

Wymagania wiekowe Change: A Homeless Survival Experience: 16+

Change: A Homeless Survival Experience Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo 2.3 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB GeForce 8600 lub lepsza
  • 100 MB HDD
  • Windows 7