Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjeSwitchPS4XONEPCANDiOS
Okładka Castaway Paradise (Switch)

Castaway Paradise

Nieskomplikowana sandboksowa gra symulacyjna inspirowana tytułami takimi jak Animal Crossing oraz Harvest Moon. Wcielamy się w rozbitka na niewielkiej wyspie, który postanawia rozpocząć swoje życie od zera, stawiając nowy dom oraz pomagając odbudować wioskę lokalnym mieszkańcom.

Symulacje | ekonomiczne | widok izometryczny | rolnicze | elementy RPG | elementy zręcznościowe | budowa miasta

Okładka Castaway Paradise (Switch)

data premiery gry:

9paź2014

iOS

19maj2015

PC

11wrz2015

AND

31lip2018

XONE PS4

29kwi2021

Switch
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Castaway Paradise to prosta i relaksująca sandboksowa gra symulacyjna, w której budujemy nowy dom na niewielkiej wyspie, a następnie pomagamy jej mieszkańcom, uprawiamy ziemię oraz uczestniczmy w różnorakich aktywnościach. Za produkcję odpowiada niezależne holenderskie studio Stolen Couch Games. Twórcy inspirowali się mocno serią Animal Crossing oraz Harvest Moon, a fani obu tych marek znajdą w ich dziele wiele bezpośrednich odniesień. Castaway Paradise zadebiutowało pierwotnie w 2015 roku na komputerach PC, w późniejszym czasie produkcja trafiła na kolejne platformy sprzętowe dzięki pomocy studia Codeglue, odpowiadającego za porty.

Mechanika

Castaway Paradise nie posiada rozbudowanej warstwy fabularnej. Po stworzeniu własnej postaci zostajemy przeniesieni na niewielką wyspę, której jedyną wioskę zamieszkują sympatyczne i ekscentryczne zwierzęta. Akcja gry została przedstawiona w widoku izometrycznym, a gracze mogą swobodnie poruszać się po całej trójwymiarowej mapie wyspy i wchodzić w interakcje z obiektami i postaciami niezależnymi. Można od razu przystąpić do budowy własnego domu, a następnie zabrać się do pracy w polu lub wziąć udział w wielu innych aktywnościach, takich jak łowienie ryb, łapanie owadów, zakupy nowych mebli i wyposażenia albo przygotowywanie unikalnych strojów. Istnieje też możliwość zapoznania się z sąsiadami i zdobycia ich zaufania, wykonując zlecone przez nich zadania poboczne i prośby, a także naprawienia oraz ozdobienia struktury wioski zniszczonej przez huragan. Autorzy przygotowali także różnego rodzaju wydarzenia związane z czterema porami roku, które, gdy nadchodzą, zmieniają nie do poznania całą wyspę.

Kwestie techniczne

Castaway Paradise posiada kolorową oprawę graficzną do złudzenia przypominającą najnowsze odsłony serii Animal Crossing. Zabawie towarzyszy relaksująca muzyka oraz efekty dźwiękowe.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Castaway Paradise

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Castaway Paradise

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Pentium III 500 MHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki Intel HD lub lepsza
  • 150 MB HDD
  • Windows XP
PC
AND
iOS
XONE
PS4
Switch