Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePCPS4XONE
Okładka Casey Powell Lacrosse 18 (PC)

Casey Powell Lacrosse 18

Casey Powell Lacrosse 18 to gra sportowa skupiająca się na wiernym odwzorowaniu Lacrosse – mało znanej w Polsce dyscypliny sportowej, przypominającej nieco hokej na trawie. Produkcja oferuje wiele trybów zabawy, rozbudowany edytor i nie tylko.

Sportowe | na 2 osoby | podzielony/wspólny ekran | lacrosse

Okładka Casey Powell Lacrosse 18 (PC)

data premiery gry:

17kwi2018

PC PS4 XONE
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Wydane na platformie PC, PS4 i XONE Casey Powell Lacrosse 18 to gra sportowa, poświęcona lacrosse – mało znanej w Polsce, ale popularnej w Stanach Zjednoczonych dyscyplinie. Produkcja jest firmowana nazwiskiem jednego z najsłynniejszych zawodników ostatnich lat – Amerykanina Caseya Powella. Omawiany tytuł powstał dzięki współpracy firmy Crosse Studios z ekipą australijskiego Big Ant Studios (AFL Live, Don Bradman Cricket 14, Rugby League Live).

Mechanika

Lacrosse to przypominająca hokej na lodzie (i najprawdopodobniej stanowiąca dla niego inspirację) dyscyplina sportowa, która powstała w pierwszej połowie XIX wieku w Kanadzie. Gra toczy się na trawiastej nawierzchni i biorą w niej udział dwie drużyny złożone z 10 zawodników. Celem rywalizacji jest umieszczenie niewielkiej piłki w bramce przeciwnika za pomocą specjalnej rakiety. Mecze lacrosse trwają godzinę (czas podzielony jest na 4 kwarty po 15 minut).

Casey Powell Lacrosse 18 wiernie oddaje opisaną dyscyplinę sportu. Mamy emocje, duże tempo, błyskawiczne podania i potężne strzały, a wszystko odwzorowane jest z dużą dozą realizmu. Twórcy dołożyli starań, by należycie oddać szeroką gamę zagrań ofensywnych i defensywnych, które możemy egzekwować w czasie zabawy. Pomaga nam w tym dobrze zaprojektowany model sterowania, który znacząco różni się od tego znanego z poprzedniej części gry – został przygotowany praktycznie od zera. Nowość stanowi też system ręcznych zmian.

Produkcja oferuje także rozbudowany edytor graczy i drużyn, za pośrednictwem którego możemy stworzyć swojego własnego zawodnika (także zmieniać cechy fizyczne czy stroje) i zmodyfikować dowolny zespół. Otrzymujemy również opcję stworzenia własnego stadionu oraz logo.

Tryby gry

Podstawę rozgrywki w Casey Powell Lacrosse 18 na PC, PS4 i XONE stanowią dwa tryby: Coach Career oraz Be The Player Mode. Zabawa opiera się w ich przypadku na stworzeniu własnego zawodnika lub trenera i przejściu przez kolejne szczeble kariery. Karierze zawodnika towarzyszy system rozwoju, za pośrednictwem którego możemy modyfikować jego statystyki. Istnieje też opcja rozegrania pojedynczego meczu, a jeśli znudzi nam się rywalizowanie ze sztuczną inteligencją, mamy możliwość zmierzenia się z innymi graczami w ramach lokalnego lub sieciowego trybu wieloosobowego.

Kwestie techniczne

Wydane na platformie PC, PS4 i XONE Casey Powell Lacrosse 18 posiada trójwymiarową oprawę graficzną, która prezentuje poziom podobny do innych, współczesnych gier sportowych. Ze szczególną dbałością przygotowano animacje zawodników, powstałe w oparciu o technologię motion capture. Zabawie towarzyszy profesjonalny komentarz meczowy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / wspólny ekran     Liczba graczy: 1-2  

Gry podobne do Casey Powell Lacrosse 18

Klasyfikacja PEGI Casey Powell Lacrosse 18

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
PC
PS4
XONE