Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPCPSPX360PS3Wii
Okładka Cargasm (PC)

Cargasm

Dynamiczne wyścigi utrzymane w ciekawej stylistyce. W grze ścigamy się na ulicach miast z całego świata (Londyn, San Francisco, itp.) i w paru innych nietypowych lokacjach (np. na Kilimandżaro). Do wyboru przygotowano kilkadziesiąt samochodów inspirowanych prawdziwymi modelami.

Wyścigi | samochodowe

Okładka Cargasm (PC)

data premiery gry:

anulowana

PC X360 PS3 Wii PSP
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Cargasm jest nowym projektem mało znanego studia Candella Software, które nie wsławiło się wcześniej zbyt wieloma wysoko ocenianymi produkcjami. Są to typowo zręcznościowe wyścigi, w których najważniejszą rolę odgrywa niczym nieskrępowana zabawa, a realizm schodzi na dalszy plan.

W grze ścigamy się na ulicach najbardziej znanych miejsc na świecie. Trafiamy więc między innymi do Londynu, San Francisco, Egiptu, a nawet na Kilimandżaro. Twórcy postarali się o możliwie jak najwierniejsze odwzorowanie poszczególnych lokacji, w czym pomogła specjalna technika laserowego skanowania rzeczywistych odpowiedników i przenoszenia ich do cyfrowej wersji. Dzięki temu możliwe było zawarcie największych szczegółów otoczenia. W czasie jazdy mijamy zatem typowe wizytówki danego miasta takie jak Big Ben w Londynie czy Union Square w San Francisco.

Do wyboru mamy kilkadziesiąt samochodów nieopartych wprawdzie na żadnej licencji, ale inspirowanych prawdziwymi modelami. Nie znajdziemy tu zatem żadnych znanych marek, ale poszczególne pojazdy budzą jednoznaczne skojarzenia z rzeczywistymi autami.

Model jazdy nie ma nic wspólnego z realizmem, autorzy postawili bowiem na zręcznościowe podejście do tematu i czerpanie radości z zabawy. Charakterystyczna dla tego tytułu jest duża prędkość, wysoka dynamika i jazda na pełnym gazie przez większą część trasy. Poszczególne samochody możemy dodatkowo modyfikować, aby jeszcze bardziej ulepszyć ich osiągi. Potyczki z przeciwnikami toczymy zarówno za dnia, jak i w nocy, przy sztucznym świetle.

Nazwa tej produkcji kojarzy się dwuznacznie i nie mogło być inaczej z poszczególnymi elementami rozgrywki. W miarę wygrywania następnych wyścigów dostajemy więc nie tylko nowe samochody, ale też dziewczyny (tzw. Cargasm Girls), które „zbieramy” do swojego Cargasm Haremu. Jeśli znudzi nam się zaliczanie wyścigów w pojedynkę, możemy stanąć w szranki w jednym z wielu trybów wieloosobowych, w których zagrać może nawet 16 graczy. Twórcy położyli duży nacisk na aspekty społecznościowe – powtórki naszych przejazdów można wysłać na serwis YouTube, a statystyki wyeksportować do Facebooka.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1-16  

Nośnik: 1 DVD

Oczekiwania czytelników: 8,2 / 10 na podstawie 18 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Cargasm

odpowiednia dla każdego wieku

PC
X360
PS3
Wii
PSP