Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGSwitchPCXONE
Okładka Cardaclysm (Switch)
OkładkaCardaclysm (Switch)

Cardaclysm

Cardaclysm: Shards of the Four

Cardaclysm to produkcja łącząca w sobie budowanie talii, elementy RPG i taktyczne potyczki turowe. W czasie zabawy eksplorujemy świat fantasy zagrożony zagładą spowodowaną uwolnieniem Czterech Jeźdźców Apokalipsy.

RPG | fantasy | turowe | widok izometryczny | taktyczne | karciane | indie

Cardaclysm Premiera

26lut2021

PC

13sie2021za 8dni

XONE Switch

Cardaclysm to strategiczna gra karciana z elementami RPG osadzona w fantastycznym świecie, w której wcielamy się w maga starającego się odesłać Czterech Jeźdźców Apokalipsy i ich morderczych sługusów siejących terror na świecie. Za tytuł odpowiada Elder Games mające na swoim koncie serię strategii czasu rzeczywistego Meridian. Z kolei za wydaniem tytułu stoi studio Headup.

Fabuła

W Cardaclysm wcielamy się w czarownika, który przecenił swoje możliwości i zaczął eksperymentować ze zbyt potężną magią. Konsekwencje nadmiernego ego doprowadziły do uwolnienia Czterech Jeźdźców Apokalipsy, którzy to teraz wraz ze swoimi poplecznikami sieją chaos na świecie. Nie możemy doprowadzić, aby rada magiczna dowiedziała się o naszym postępku i dlatego musimy jak najszybciej odesłać mroczne istoty tam, skąd przybyły.

Mechanika

Cardaclysm to strategiczna gra karciana z generowanym losowo światem podzielonym na biomy, wśród których znajdziemy między innymi tereny pustynne, wilgotne dżungle i lodowe pustkowia. W trakcie ich zwiedzania nasz bohater zdobywa części ekwipunku wpływającego na rozmaite statystyki, a także zbiera karty niezbędne do stworzenia potężnej talii. Karty dzielą się na dwa rodzaje - jedne to czary ofensywne i defensywne, a drugie to karty stworów, które możemy przyzwać na pole bitwy. W toczonych w trybie turowym walkach po naszej stronie może walczyć wilk, skorpion, wróżka, ale i ludzki łotrzyk czy leśny duszek.

Każdy ze stworów różni się od siebie pulą punktów życia, umiejętnością i rodzajem ataku. Dobrze skonstruowana talia to klucz do sukcesu, nie tylko w czasie walk z jednym z Jeźdźców Apokalipsy pełniących tu funkcję bossów, ale i w czasie potyczek z pomniejszymi przeciwnikami, do jakich dochodzi w czasie eksploracji.

W czasie zabawy możemy też odwiedzić międzywymiarowy pub, aby podjąć się jakiegoś zlecenia, wziąć udział w specjalnym wyzwaniu, ale też sprzedać zebrane w czasie podróży karty i przedmioty. Zbędny ekwipunek możemy też zostawić w skrzyni na bardziej adekwatny moment.

Kwestie techniczne

Cardaclysm to trójwymiarowa produkcja obserwowana z widoku izometrycznego, z satysfakcjonującymi animacjami i klimatyczną ścieżką dźwiękową.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Cardaclysm: 12+

Cardaclysm Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Dual Core 1.6 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce GTS 450 lub lepsza
  • 2 GB HDD
  • Windows 7/8/10
PC
XONE
Switch