Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS3X360
Okładka Capcom Arcade Cabinet (PS3)

Capcom Arcade Cabinet

Kolekcja kilkunastu klasycznych gier z lat 1984-1988, które zostały wydane na automatach przez firmę Capcom. Zestaw został przygotowany z okazji 30-lecia istnienia dewelopera.

Zręcznościowe | 2D | na 2 osoby

Okładka Capcom Arcade Cabinet (PS3)

producent: Capcom

wydawca: Capcom

Strona oficjalna

data premiery gry:

19lut2013

PS3 X360

Capcom Arcade Cabinet to zestaw 15 gier zręcznościowych, które japońska firma Capcom wydała na automatach w latach 1984-1988. Kolekcję przygotowano z okazji 30-lecia powstania dewelopera. Wśród tytułów znajdziemy zarówno znane hity, jaki i dość niszowe gry, praktycznie nieznane poza Krajem Kwitnącej Wiśni. Twórcy kompilacji zadbali o szereg opcji uprzyjemniających zabawę i pozwalających cieszyć się klasykami na współczesnych konsolach. Najważniejszą nich jest możliwość wspólnej zabawy z drugą osobą poprzez sieć. Oczywiście jest ona dostępna jedynie w produkcjach z zestawu, które oryginalnie pozwalały na współpracę lub rywalizację dwóch graczy. Poza tym, do naszej dyspozycji oddano szereg ustawień, dostępnych dla właścicieli salonów arcade, pozwalających na zmianę poziomu trudności, ilości żyć itd. Każdy tytułu posiada również własną notkę historyczną oraz szereg przypisanych do niego bonusów, takich jak grafiki czy utwory muzyczne, które z czasem odblokowujemy.

Capcom Arcade Cabinet wspiera obsługę osiągnięć oraz list najlepszych graczy. Dodatkowo użytkownicy PlayStation 3 mogą nagrywać krótkie fragmenty rozgrywki i zamieszczać je z pomocą gry w serwisie YouTube.

Oprawa graficzna tytułów w zestawie nie uległa żadnym zmianom, zostały one przystosowane jedynie do współpracy z ekranami w wysokich rozdzielczościach.

W skład Capcom Arcade Cabinet wchodzą gry:

 1. Black Tiger
 2. 1943: Battle of Midway
 3. Avenger
 4. Ghosts ‘n Goblins
 5. Gun.Smoke
 6. Section Z
 7. Side Arms
 8. Legendary Wings
 9. Trojan
 10. Commando
 11. The Speed Rumbler
 12. Exed Exes (Savage Bees)
 13. 1942
 14. SonSon
 15. Pirate Ship Higemaru

Tytuły dostępne są w formie DLC, możemy je jednak zakupić także w całości za jednorazową opłatą.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / wspólny ekran     Liczba graczy: 1-2  

Wymagania wiekowe Capcom Arcade Cabinet

odpowiednia dla każdego wieku

PS3
X360