Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePS3PSPWiiNDS
Okładka California Games (PSP)

California Games

California Games to tytuł studia Epyx, który oryginalnie ukazał się w 1987 roku i był wówczas prawdziwym przebojem. Wydano go wtedy praktycznie na wszystkie liczące się konsole i komputery.

Sportowe

Okładka California Games (PSP)

producent: System 3

data premiery gry:

anulowana

PS3 PSP NDS

11kwi2008

Wii

California Games to tytuł studia Epyx, który oryginalnie ukazał się w 1987 roku i był wówczas prawdziwym przebojem. Wydano go wtedy praktycznie na wszystkie liczące się konsole i komputery. Opracowana przez System 3 odświeżona wersja przynosi ze sobą poprawione sterowanie oraz oprawę graficzną.

Pierwowzór California Games wychodził naprzeciw ówczesnym oczekiwaniom graczy prezentując sporty, które pod koniec lat osiemdziesiątych były bardzo popularne w Kalifornii. Mamy możliwość między innymi pojeżdżenia na BMX-ie po specjalnie przygotowanym torze, sprawdzenia się w konkurencji Latający dysk (bardziej znana jako Frisbee), pojeżdżenia na deskorolce po specjalnie przygotowanej rampie, czy popływania na desce surfingowej. California Games zdobyła sobie niegdyś tak wielkie uznanie graczy dzięki dobrze opracowanemu systemowi punktów, które zdobywało się za konkretne wyczyny. Nie bez znaczenia jest też fakt, że podczas wykonywania konkretnej konkurencji możemy wykonywać triki, które wliczają się do końcowego wyniku punktowego.

Oczywistym było, że odświeżona wersja California Games nie mogła ukazać się w oprawie graficznej pochodzącej żywcem z 1987 roku, kiedy królowały platformy 8-bitowe. Poprawiono ją więc i przystosowano do współczesnych wymogów, by nie zniechęcała do gry już po pierwszych minutach. Rozbudowano również system sterowania, który w oryginale był bardzo prosty. Twórcy podkreślają jednak, że chcieli zachować główną zaletę pierwowzoru, a więc łatwość obsługi, by również niedzielni gracze mogli bez większych problemów spróbować swoich sił w starciu z bardziej doświadczonymi osobami.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 8 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI California Games

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
W przeróbkę gry California Games zagrają posiadacze konsol PlayStation 3 i Wii
W przeróbkę gry California Games zagrają posiadacze konsol PlayStation 3 i Wii

wiadomość22 maja 2007

Starsi gracze z pewnością pamiętają grę California Games, którą pod koniec lat osiemdziesiątych przygotowało studio Epyx, Inc. Już niedługo produkt ten ponownie trafi do sprzedaży, a to za sprawą dwóch konwersji, aktualnie opracowywanych przez brytyjską firmę System 3. Powrotu do korzeni spodziewać mogą się użytkownicy konsol PlayStation 3 oraz Wii.

PS3
PSP
NDS
Wii