Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCX360
Okładka Bullet Soul (PC)

Bullet Soul

Dwuwymiarowy shoot'em up wydany pierwotnie na konsoli Xbox 360, a w późniejszym czasie wypuszczony także na PC-tach. Podczas zabawy kierujemy jednym z kilku dostępnych statków bojowych i walczymy z niezliczoną liczbą wrogów.

Zręcznościowe | science fiction | 2D | shoot 'em up

Okładka Bullet Soul (PC)

producent: Tachyon

wydawca: Mages

Strona oficjalna

data premiery gry:

7kwi2011

X360

7kwi2017

PC

Bullet Soul to dwuwymiarowa strzelanka typu shoot'em up. Produkcja została wydana w 2011 roku na Xboksie 360, a po kilku latach pojawiła się na komputerach osobistych, w wersji wyposażonej we wszystkie dodatki wypuszczone do oryginału.

Mechanika

Tytuł w edycji na platformę PC i X360 to klasyczny przedstawiciel shoot'em upów. Gracze kierują statkiem bojowym, który leci w górę planszy. Naszym jedynym celem jest przetrwanie i uzyskanie jak najlepszego wyniku. Zadanie nie jest łatwe, gdyż wzorem konkurencyjnych tytułów ekran po prostu zalewany jest masą pocisków i wrogów. W związku z tym, gracz musi wykazać się nie lada refleksem, znakomicie opanować zasady i poznać przeciwników. Dodatkowo deweloperzy przygotowali trzy odmienne pojazdy (oraz jeden dodatkowy w tak zwanej „wersji B” tytułu).

Tryby gry

Zabawa w Bullet Soul na platformę PC i X360 odbywa się w klasycznej kampanii fabularnej, w której mamy do pokonania kilkanaście poziomów i kilku bossów. Dodatkowo możemy też trenować w Bancho Mode oraz ścigać się z czasem w Caravan Mode. Nie brakuje też światowych rankingów.

Kwestie techniczne

Gatunek shoot'em up ma to do siebie, że choć reprezentujące go gry nie są najbardziej zaawansowanymi pod względem technicznym tytułami, to i tak wyglądają efektownie. Nie inaczej jest w przypadku Bullet Soul. Podczas zabawy ekran mieni się mnóstwem kolorów, walce towarzyszą rozmaite efekty, a akcja jest tak szybka, że i tak nie da się zauważyć niedoróbek.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Bullet Soul

Wymagania wiekowe Bullet Soul

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Bullet Soul

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i5-760 2.8 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTX 560 lub lepsza, 3 GB HDD, Windows 7/8.1/10 64-bit
Minimalne: Intel Core i3 2.5 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki Intel HD lub lepsza, 3 GB HDD, Windows 7/8/10

X360
PC