Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGXONESwitchPCPS4
Okładka Bug Fables: The Everlasting Sapling (XONE)
OkładkaBug Fables: The Everlasting Sapling (XONE)

Bug Fables: The Everlasting Sapling

Gra (j)RPG, w której wcielamy się w rolę trzech robaków i zwiedzamy magiczną krainę owadów w poszukiwaniu skarbów i sposobu na nieśmiertelność, zmagając się z zagadkami terenowymi i walcząc z przeciwnikami. Bug Fables stworzyło studio Moonsprout Games.

RPG | fantasy | turowe | 2D | indie | jRPG

Bug Fables: The Everlasting Sapling Premiera

21lis2019

PC

28maj2020

PS4 Switch XONE

Gry podobne do Bug Fables: The Everlasting Sapling

Undertale

Child of Light

Indivisible

Bug Fables to niezależna gra RPG w której kierując losami robaczej drużyny, przemierzamy fikcyjną Bugarię w poszukiwaniu tajemniczej sadzonki mającej zapewnić nam nieśmiertelność. Za grę odpowiada studio Moonsprout Games, a fundusze na jej stworzenie zostały zebrane na platformie crowdfundingowej.

Fabuła

Gdzieś w sercu natury leży pełna ukrytych skarbów kraina zwana Bugarią. Od lat różnego typu insekty i pajęczaki wyruszają w głąb niej, aby odnaleźć bogactwa i starożytne relikty. Ponadto plotka głosi, że gdzieś na terenie owej tajemniczej krainy znajduje się roślina posiadająca unikalne moce, które mogą nawet zapewnić nieśmiertelność oraz wiele innych dobrodziejstw.

W grze kierujemy losami trójki owadzich poszukiwaczy przygód – Vi, Kabbu i Leif’a, którzy decydują się podjąć wyzwanie i wyruszają na pełną niebezpieczeństw wyprawę.

Mechanika

Bug Fables składa się z kampanii fabularnej podzielonej na siedem rozdziałów, podczas których zwiedzamy rozmaite lokacje: między innymi Królestwo Mrówek, dom Vi, rozległe pustynie i zapierające dech w piersiach Złote Wzgórza.

Na dzielną trójcę, która nie zawsze się ze sobą dogaduje, czeka wiele przygód w postaci rozwiązywania rozmaitych zagadek, walki z napotkanymi przeciwnikami i zbierania łupu.

Wspomniana walka odbywa się w systemie turowym nastawionym na poprawne wykonywanie quick time eventów, pozwalających zadanie większej ilości obrażeń. Ważnym czynnikiem walki jest również system słabości. Każdy robak w drużynie specjalizuje się w innym rodzaju ataku, co sprawia, że jest skuteczniejszy przeciwko innym przeciwnikom.

Podczas walki oprócz akcji ofensywnych bądź defensywnych możemy skorzystać z dostępnych w naszym ekwipunku przedmiotów, mogących przywrócić nam życie lub zwiększyć dany atrybut. Są one przydatne podczas trudniejszych potyczek i w trakcie walki z bossami (jest ich w grze piętnastu). Możemy zdobyć je w trakcie przygody lub samodzielnie je wytworzyć poprzez przygotowanie smacznej potrawy ze zdobytych składników.

Za wygrane walki i eksplorację dostajemy punkty doświadczenia w postaci medali, które wydać możemy na ulepszenie statystyk oraz umiejętności naszych postaci.

Kwestie techniczne

Bug Fables to gra utrzymana w kreskówkowym stylu; otoczenie jest trójwymiarowe, a modele postaci dwuwymiarowe, a wszystko wygląda jak figury wycięte z papieru.

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Bug Fables: The Everlasting Sapling

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Bug Fables: The Everlasting Sapling Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki Intel HD lub lepsza
  • 300 MB HDD
  • Windows 7
PC
PS4
Switch
XONE