Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiPC
Okładka Brutal: Paws of Fury (PC)
OkładkaBrutal: Paws of Fury (PC)

Brutal: Paws of Fury PC

Brutal: Paws of Fury to klasyczne mordobicie, powstałe na fali popularności Mortal Kombat. W przeciwieństwie jednak do tamtego tytułu, walka jest całkowicie bezkrwawa i co najważniejsze – potraktowana z dużą dozą humoru.

Bijatyki

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Brutal: Paws of Fury Premiera PC

31lipca1995

producent: Gametek wydawca: Gametek

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Brutal: Paws of Fury

Mortal Kombat (1993)

Mortal Kombat II

Sango Fighter

Dokładnie co cztery lata, tajemniczy wędrowiec w osobie Dali Llamy przemierza zwierzęcy świat, aby wybrać najlepszych wojowników do cyklicznego turnieju, w którym główną nagrodą jest mistyczny Niebiański Pas. Do tegorocznej edycji zawodów staje dwunastu zawodników. Każdy z nich oprócz zaproszenia od Dali Llamy, którego nie sposób odrzucić, ma swoje wewnętrzne powody aby sięgnąć po święte trofeum. Każdy z nich reprezentuje także zupełnie odmienny styl walki oraz filozofię życia. Dla Dali Llamy, zwłaszcza to ostatnie ma szczególne znaczenie – byłoby bowiem dobrze, gdybym Niebiański Pas nie trafił w niepowołane ręce.

Brutal: Paws of Fury to klasyczne mordobicie, powstałe na fali popularności Mortal Kombat. W przeciwieństwie jednak do tamtego tytułu, walka jest całkowicie bezkrwawa i co najważniejsze – potraktowana z dużą dozą humoru. Szczególnie widoczne jest to w zachowaniu zawodników, którzy cieszą się z wygranej w niezwykle specyficzny sposób. Uwagę zwracają także niektóre postacie i ich technika walki – zwłaszcza Psycho Kitty, który przebiera małymi łapkami i cały czas wykonuje miny, jakby bał się w ogóle uderzyć.

Zwierzaki, choć legitymują się znajomością prawdziwych sztuk walki, podchodzą do tematu w luźny sposób. Mimo istnienia dużej ilości ciosów specjalnych, gra opiera się na ciągłym uderzaniu w przypadkowe klawisze. Podchody i przygotowywanie się do wykonania kolejnych ciosów (tak jak np. w Mortal Kombat) nie ma tu większego sensu – walka jest po prostu zbyt szybka. Początkowo trudno się zresztą do tego przyzwyczaić i pierwsze pojedynki w Twoim wykonaniu będą z pewnością bardzo chaotyczne. W porównaniu z innymi mordobiciami, Brutal: Paws of Fury oferuje właściwie tylko jedną nowość: gdy nasza postać jest już na wykończeniu, możemy wykonać obraźliwy gest, który zwiększy ilość energii. Nie jest jej zbyt dużo, ale czasem taki zastrzyk może przechylić szalę zwycięstwa na naszą korzyść.

Oprawa wizualna stoi na bardzo wysokim poziomie. Przyjemne wrażenie sprawiają zarówno postacie wojowników, jak i malownicze tła. W kwestii dźwięków jest już nieco gorzej. O ile efekty i rozmaite odgłosy wykonane są przyzwoicie, tak muzyka może doprowadzić do rozstroju nerwowego. Na uwagę zasługuje także duża ilość opcji i możliwość oglądania powtórek. Generalnie Brutal: Paws of Fury to ciekawa alternatywa dla wielbicieli szybkich mordobić, którym nie przeszkadza fakt, że ciosy specjalne – choć są i to w dużej ilości – mają marginalne znaczenie.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: podzielony ekran   Liczba graczy: 1 - 2  

Wymagania wiekowe Brutal: Paws of Fury: Odpowiednia dla każdego wieku.