Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Breaking Point Standalone (PC)
OkładkaBreaking Point Standalone (PC)

Breaking Point Standalone PC

Samodzielna wersja jednej z najpopularniejszych modyfikacji do gry Arma III, zmieniającej tę taktyczną strzelaninę w sandboksowy symulator przetrwania w świecie po apokalipsie zombie.

Akcji | FPP | zombie | postapokalipsa | sandbox | survival | indie | kooperacja

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Breaking Point Standalone Premiera PC

data nieogłoszona

producent: BP Team

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Breaking Point Standalone

DayZ

Left 4 Dead

Infestation: Survivor Stories

Breaking Point Standalone to wydany na platformie PC survivalowy sandboks osadzony w świecie po wybuchu epidemii zombie i będący samodzielną wersją jednej z najpopularniejszych modyfikacji do gry Arma III studia Bohemia Interactive. Po sukcesie moda, deweloperzy z kanadyjskiej grupy modderskiej BP Team postanowili pójść w ślady twórców słynnego DayZ i bazując na swoich dotychczasowych dokonaniach, stworzyć samodzielną – lecz znacznie bardziej rozwiniętą i dopracowaną – wersję gry, pozbawioną ograniczeń narzuconych przez silnik pierwowzoru.

Mechanika

Pod względem mechaniki, Breaking Point Standalone wpisuje się w nurt popularnych, sandboksowych symulatorów przetrwania, w których główną rolę odgrywają żywe trupy. Istotę rozgrywki stanowią tu więc aspekty survivalowe, a podczas zabawy gracz musi dbać o zaspokajanie podstawowych potrzeb życiowych swojej postaci, takich jak jedzenie i picie, oraz pozyskiwać niezbędne surowce, z których dzięki zaawansowanemu systemowi rzemiosła można stworzyć następnie przydatne przedmioty oraz bronie. Te zaś są niezbędne w przypadku bliskiego kontaktu z bezmózgimi martwiakami oraz innymi czyhającymi na ich życie niebezpieczeństwami.

W porównaniu z pierwotnym modem Breaking Point, w jego samodzielnej wersji mechanika rozgrywki została w znaczący sposób rozwinięta i uatrakcyjniona. Cała zabawa toczy się na zaprojektowanych zupełnie od nowa mapach o powierzchni ok. 200 km kwadratowych. Zwiększeniu uległ arsenał dostępnych broni, wśród których znalazła się nie tylko broń palna, ale także łuki oraz kusze. Wprowadzono też parametr wytrzymałości dla poszczególnych broni oraz przedmiotów. Dzięki nowemu systemowi klas, poszczególni gracze podczas rozgrywki otrzymują konkretne role, co z kolei zapobiega chaosowi na serwerach. Całości dopełnia znacznie bardziej rozbudowany system rozwoju i personalizacji postaci.

Tryby gry

Podobnie jak oryginalna modyfikacja, Breaking Point Standalone koncentruje się przede wszystkim na rozgrywce wieloosobowej. Na oficjalnych serwerach gry bawić może się jednocześnie do 100 graczy na jednej mapie (produkcja umożliwia też tworzenie serwerów prywatnych). W porównaniu z pierwowzorem, deweloperzy z BP Games przygotowali jednak kilka zróżnicowanych trybów rozgrywki, wśród których znajdą coś dla siebie również gracze gustujący w samotnej rozgrywce.

Kwestie techniczne

Jednym z głównych czynników ograniczających dalszy rozwój moda Breaking Point były możliwości silnika gry Arma III. Nic więc dziwnego, że w wydanej na PC wersji Standalone twórcy postawili na zaawansowany silnik Unreal Engine 4, dzięki któremu możliwe stało się nie tylko stworzenie lepszej oprawy graficznej, wspierającej biblioteki DirectX 12, ale również usprawnienie wielu elementów mechaniki, takich jak system kolizji czy trajektoria pocisków. Dzięki możliwościom nowego silnika, Breaking Point Standalone obsługuje także technologię VR / Track IR. Niezmiennie ważnym elementem gry pozostało wsparcie dla dalszych, fanowskich modyfikacji, którymi gracze mogą dzielić się ze sobą za pomocą Warsztatu Steam.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1 - 100  

Oczekiwania czytelników: 8.1 / 10 na podstawie 8 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Breaking Point Standalone: 18+