Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePSPNDS
Okładka Boulder Dash: Rocks! (PSP)

Boulder Dash: Rocks!

Boulder Dash: Rocks! to pozycja o charakterze zręcznościowo-logicznym, przygotowana na kanwie gry, której pierwsza odsłona miała miejsce w roku 1984. Ów pierwowzór zadebiutował w świecie elektronicznej rozrywki na automatach i popularnych w tamtym czasie platformach sprzętowych.

Zręcznościowe

Okładka Boulder Dash: Rocks! (PSP)

producent: 10tacle Studios

wydawca: 10tacle Studios

data premiery gry:

22lis2007

NDS

28mar2008

PSP
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Boulder Dash: Rocks! to pozycja o charakterze zręcznościowo-logicznym, przygotowana na kanwie gry, której pierwsza odsłona miała miejsce w roku 1984. Ów pierwowzór zadebiutował w świecie elektronicznej rozrywki na automatach i popularnych w tamtym czasie platformach sprzętowych (m.in. Commodore 64, ZX Spectrum i Atari 400/800). Niniejsza pozycja została stworzona z myślą o posiadaczach konsol PlayStation Portable i Nintendo DS.

Rozpoczynając zabawę użytkownik wciela się w postać poszukiwacza skarbów - Rockforda. Bohater, nie bacząc na liczne niebezpieczeństwa, postanawia podjąć się wyprawy w głąb niezwykle rozległej sieci jaskiń. Według legendy można w nich znaleźć niezliczone ilości cennych kamieni, czekających na nowego właściciela. Niestety droga do tych skarbów przypomina labirynt, odznaczający się wysokim poziomem skomplikowania. Co więcej, posiada on liczne pułapki, a jego zakamarki zamieszkują niezbyt przyjazne kreatury.

Przechodząc przez kolejne plansze trzeba nie tylko unikać gęsto usianych przeszkód, jak chociażby spadające głazy, ale również należy zebrać z góry ustaloną ilość diamentów i odszukać wyjście. Wpadając w pułapki lub dostając się w ręce wroga traci się jedno z posiadanych żyć. Wykonanie podjętego zadania zdecydowanie ułatwia ekwipunek protagonisty – m.in. ma on na wyposażeniu bomby, którymi może torować sobie drogę oraz pistolet z laserem. Ten ostatni dostarcza sterowanej postaci interesujące zdolności (np. zamrażanie oponentów czy przepychanie dużych obiektów na inne miejsca).

W systemie dla jednego gracza poszczególne etapy zabawy odbywają się w zróżnicowanych wirtualnych środowiskach o typowych dla siebie cechach. Developerzy zaoferowali też trzy moduły, przygotowane z myślą o miłośnikach rozrywki wieloosobowej. Ponadto każdej z platform zaoferowano po jednym trybie, nie występującym we wcześniejszych odsłonach gry.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   sieć lokalna    

Nośnik: 1 UMD

Gry podobne do Boulder Dash: Rocks!

Klasyfikacja PEGI Boulder Dash: Rocks!

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Boulder Dash: Rocks!

PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 32 MB
Electronic Arts zajmie się dystrybucją gry Boulder Dash: Rocks! w Europie
Electronic Arts zajmie się dystrybucją gry Boulder Dash: Rocks! w Europie

wiadomość4 września 2007

Niemal rok temu informowaliśmy o tym, że niemiecka firma 10tacle Studios tworzy remake klasycznej zręcznościówki sprzed lat – Boulder Dash. Gra ma ukazać się na konsole PSP oraz NDS. Od dziś wiemy, że jej dystrybucją na terenie Europy zajmie się koncern Electronic Arts.

10tacle pokaże na Games Convention sześć premierowych tytułów
10tacle pokaże na Games Convention sześć premierowych tytułów

wiadomość1 sierpnia 2007

Jeden z zarzutów, jakie dziennikarze stawiali organizatorom E3 Media & Business Summit, stanowił fakt, że zaprezentowane na wymienionej imprezie tytuły znane były szerokiej publiczności już od wielu miesięcy. Taki stan rzeczy nie grozi niemieckim targom Games Convention, przynajmniej ze strony wydawcy 10tacle Studios, który zamierza pokazać światu oficjalnie sześć premierowych produktów.

Boulder Dash dla posiadaczy konsol Nintendo DS i PlayStation Portable
Boulder Dash dla posiadaczy konsol Nintendo DS i PlayStation Portable

wiadomość21 listopada 2006

W drugiej połowie przyszłego roku posiadacze konsol PlayStation Portable oraz Nintendo DS, będą mogli spróbować swoich sił w grze Boulder Dash. Przeróbka klasycznej zręcznościówki zostanie wyprodukowana przez niemiecką firmę 10tacle Studios AG.

PSP
NDS