Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCSwitchXSXXONE
Okładka Botany Manor (XONE)
OkładkaBotany Manor (XONE)

Botany Manor

Relaksująca gra eksploracyjna z zagadkami i innymi elementami logicznymi. Botany Manor rozgrywa się w XIX-wiecznej Anglii i opowiada o emerytowanej botaniczce, Arabelli Greene, która próbuje opracować najlepsze metody hodowania rzadkich roślin.

Przygodowe | FPP | elementy logiczne | hodowlane | XIX wiek | eksploracyjne | Game Pass

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Botany Manor Premiera

9kwi2024

PC XONE Switch XSX

Botany Manor jest relaksującą grą skupioną na eksploracji oraz hodowli rzadkich roślin w posiadłości wzorowanej na tych z XIX-wiecznej Anglii. Jest to debiutancki projekt niewielkiego studia Balloon Studios, założonego przez Laure De Mey.

Fabuła

Historia w grze nie odgrywa istotnej roli, stanowiąc tylko tło dla rozgrywki. Wcielamy się w emerytowaną botaniczkę, Arabellę Greene, która postanawia kontynuować swoje pasje związane z roślinami. Zwiedzając posiadaną przez nią posiadłość, poznajemy historię jej kariery naukowej oraz wpływ jej dotychczasowych osiągnięć na obecną formę spędzania czasu.

Mechanika

Rozgrywka tytułu skupia się na eksploracji. Badając zakątki posiadłości oraz ogrodu, szukamy wskazówek pozwalających nam na utrzymanie nietypowych roślin w dobrych warunkach. Całą mechanikę utrzymano w formie składających się z kilku etapów zagadek. By móc je zasadzić, musimy najpierw znaleźć odpowiednie nasiona, umieścić je na odpowiadającej im grządce, a następnie podlewać we właściwych ilościach i odstępach czasu. Wiele z tych roślin lubi wybrzydzać, więc by zapewnić im komfortowe warunki, należy umiejętnie wykorzystywać wszystkie wskazówki rozsiane po posiadłości. Sporządzono je na kształt wycinków z gazet naukowych, notatek z czasów kariery Arabelli, pocztówek, listów czy plakatów. Analizując zawarte w nich informacje, wysnuwamy wnioski na temat odpowiedniego traktowania danego gatunku rośliny. Gra nie powstrzyma nas przed podjęciem błędnej decyzji, więc powinniśmy uważać na każde posunięcie.

Podczas zabawy przyjdzie nam zwiedzać posiadłość, ogród wokół niej, szklarnię i inne obiekty oferujące inne możliwości rozwoju naszych roślin. Gra stawia na relaks, dlatego nic nie stoi na przeszkodzie, by czasami przystanąć przy owocach naszej pracy i napawać się ich widokiem, wsłuchując się w spokojne odgłosy natury. Część z nich możemy też zbierać, a następnie badać ich właściwości w przygotowanej do tego pracowni. Z racji na rzadkie występowanie wielu gatunków, przeprowadzane na nich eksperymenty mogą zakończyć się wieloma ważnymi odkryciami.

Kwestie techniczne

Grę utrzymano w kolorowej stylistyce low poly, odzwierciedlającej spokojny klimat brytyjskiej wsi.

Ostatnia modyfikacja 3 kwietnia 2024

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Botany Manor: Odpowiednia dla każdego wieku.

Botany Manor Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i5-2500 3.3 GHz / AMD FX-6350 3.9 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki Intel HD 4600 / Radeon RX Vega 8 lub lepsza
  • 5 GB HDD
  • Windows 10 64-bit
PC
Switch
XONE
XSX