Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePC
Okładka BMX The Game (PC)

BMX The Game PC

Gra sportowa będąca symulatorem jazdy na rowerach typu BMX. W BMX The Game otrzymujemy do dyspozycji Barcelonę i szereg istniejących w rzeczywistości bikeparków, w których możemy do woli się wyszaleć. Poza tym gra zawiera rozbudowane edytory.

Sportowe | sporty ekstremalne | indie | elementy symulacyjne

PC Windows
Okładka BMX The Game (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

28sierpnia2020

wczesny dostęp

2021

2021

Steam

BMX The Game jest zręcznościowym symulatorem jazdy na tytułowych rowerach wyczynowych. Produkcja została opracowana przez zespół Barspin Studios; w ramach ciekawostki warto zauważyć, że jego nazwę pożyczono od jednego z popularnych BMX-owych trików (zwanego barspinem).

Mechanika

W BMX The Game trafiamy do współczesnej Barcelony, którą możemy swobodnie przemierzać na BMX-ie. Poza tym autorzy oddają nam do dyspozycji szereg istniejących w rzeczywistości bikeparków z różnych zakątków świata, gdzie można do woli się wyszaleć. Filarem rozgrywki jest jazda na tytułowym rowerze i wykonywanie widowiskowych (a często również niebezpiecznych) trików. W odróżnieniu od większości innych gier tego typu, sztuczki wykonujemy nie poprzez wciskanie przycisków, lecz gesty na gałkach analogowych pada. Ponadto opracowany przez twórców silnik fizyczny zapewnia realistyczne zachowanie rowerów i elementów otoczenia.

W grze znalazło się miejsce na rozbudowane edytory. Autorzy pozwalają nam tworzyć własnych zawodników, projektować ubrania i rowery (do indywidualnych preferencji można dostosować zarówno ich wygląd jak i części pokroju kół, pedałów czy siodeł). Poza tym nic nie stoi na przeszkodzie, by powołać do życia własny bikepark. Oprócz tego gra na bieżąco nagrywa ostatnią minutę rozgrywki, a edytor powtórek umożliwia między innymi prezentację naszego przejazdu z różnych kamer czy dodawanie płynnych przejść między kolejnymi ujęciami.

Tryby gry

BMX The Game pozwala wyłącznie na rozgrywkę w trybie dla pojedynczego gracza. Namiastkę multiplayera stanowi możliwość dzielenia się z całą społecznością swoimi replayami oraz bikeparkami.

Kwestie techniczne

Oprawa graficzna gry BMX The Game prezentuje się przyzwoicie; pod względem jakości nie odbiega ona zbytnio od tego, do czego przyzwyczaiła nas większość innych gier traktujących o sportach ekstremalnych.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Cena gry w dniu premiery: 89,99 PLN

Wymagania wiekowe BMX The Game

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe BMX The Game

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne: Intel Dual Core i5 2.6 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 960 lub lepsza, 16 GB HDD, Windows 10
  • Zalecane: Intel Quad Core i5 3.0 GHz, 16 GB RAM, karta grafiki 6 GB GeForce GTX 1060 lub lepsza, 16 GB HDD, Windows 10