Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPSP
Okładka Blazing Souls: Accelate (PSP)

Blazing Souls: Accelate PSP

Strategiczne RPG, w którym wcielamy się w najemnika odkrywającego wraz ze swoimi towarzyszami straszliwą tajemnicę, związaną ze znalezionym przez niego magicznym kamieniem. Produkcja jest rozszerzonym portem gry Blazing Souls, która została wydana na konsoli PlayStation 2.

RPG | jRPG | tytuły ekskluzywne PlayStation

PlayStation Portable
Okładka Blazing Souls: Accelate (PSP)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PSP:

23lipca2009

PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Blazing Souls: Accelate to strategiczne RPG, wyprodukowane przez japońskie studio Neverland, specjalizujące się w produkcji gier fabularnych i przygodowych. Tytuł jest poprawionym portem Blazing Souls, którą wydano w 2006 roku na konsoli PlayStation 2. Niestety, w tej wersji nigdy nie trafiła ona do zachodnich graczy. Konwersja jest trzecią z kolei produkcją dewelopera stworzoną z myślą o PSP.

Głównym bohaterem gry jest młody najemnik o imieniu Zero. Prowadzi on dość ciekawe i intensywne życie. Podróżuje po świecie, szukając sławy i bogactwa, równocześnie wykonuje on dobrze płatne zlecenia od napotkanych po drodze osób. Pewnego dnia Zero znajduje tajemniczy kamień, kryjący w sobie ogromną magiczną moc i wkrótce postanawia znaleźć więcej tego typu artefaktów. Docierając do kolejnych kamieni powoli odkrywa, że są one związane z nadchodzącą apokalipsą, której heroldami są Genomes – dziwaczne stworzenia mające zastąpić wymarłą w katastrofie ludzkość.

W trakcie rozgrywki wypełniamy szereg misji zleconych nam przez mieszkańców przemierzanego przez nas świata. W przeciwieństwie do utartego schematu, gracze muszą sami znaleźć nowe lokacje. Wydając specjalne punkty, które zdobywamy w trakcie potyczek, możemy sprawdzić czy w wybranym fragmencie dwuwymiarowej mapy świata kryje się jakieś miejsce warte odwiedzenia. Jak w większości gier z gatunku, walki odbywają się w trybie turowym. Postacie, którymi dowodzimy, dysponują szeroka paletą ruchów i ataków. W trakcie pojedynków, bohaterowie używać mogą przeszło 200 różnych przedmiotów i umiejętności.

Dwuwymiarowe i animowane pola bitew oraz modele postaci spodobają się fanom gatunku, podobnie jak typowe dla japońskich gier RPG przerywniki fabularne, zawierające statyczne ilustracje okraszone dialogami bohaterów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Blazing Souls: Accelate

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.