Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePCWP
Okładka Bejeweled Live (PC)
OkładkaBejeweled Live (PC)

Bejeweled Live

Następna inkarnacja popularnej gry logicznej, stworzonej przez firmę PopCap Games. Dedykowana użytkownikom Windows 8 produkcja oferuje znaną z poprzednich odsłon rozrywkę, dostępną w trzech trybach: Classic, Butterflies i Diamond Mine.

Logiczne | 2D | połącz trzy elementy

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Bejeweled Live Premiera

21paź2010

WP

30mar2013

PC

Gry podobne do Bejeweled Live

Bejeweled 3

4 Elements

Puzzle Kingdoms

Kolejna z wielu inkarnacji popularnej serii logicznej, wykreowanej przez amerykańską firmę PopCap Games w 2001 roku. Bejeweled Live zadebiutował w październiku 2010 roku na urządzeniach mobilnych z systemem Windows Phone, ale blisko 2,5 roku po premierze swoją wersję otrzymali również użytkownicy Windows 8.

Istotą gry jest przemieszczanie na planszy kolorowych klejnotów w taki sposób, aby w poziomie lub pionie znalazły się obok siebie co najmniej 3 elementy tego samego koloru. Tak powstała grupa znika z ekranu, powodując przegrupowanie pozostałych na planszy klejnotów. Jeśli uda nam się zestawić ze sobą więcej niż 3 elementy, stworzymy klejnoty specjalne, których użycie zaowocuje pokaźną zdobyczą punktową i w trudnej sytuacji może uratować nam życie. Przykładowo Flame Gem spowoduje eksplozję niszczącą sąsiadujące klocki, Star Gem zniszczy całą kolumnę lub rząd elementów, Hypercube spowoduje zniknięcie z planszy wszystkich klejnotów tego samego koloru, zaś Supernova wywoła na niej prawdziwą rewolucję, likwidując większość znajdujących się na ekranie elementów.

Prócz trybu klasycznego, gdzie na każdym z poziomów gracz musi uzyskać określoną ilość dopasowań, w grze pojawiają się również znane z Bejeweled 3 tryby Butterflies oraz Diamond Mine. W pierwszym z nich naszym celem jest uwolnienie uwięzionych pomiędzy klejnotami motyli, zanim trafią one w sieć czyhającego na górze planszy pająka. W drugim zaś uzyskiwane dopasowania powodują usunięcie kolejnych warstw ziemi, dzięki czemu przemieszczamy się wgłąb kopalni diamentów, odkrywając szereg cennych i wysoko punktowanych przedmiotów. W każdym z wariantów gry możemy skorzystać z podpowiedzi, sugerujących najbardziej optymalny ruch.

Bajecznie kolorowa i pełna spektakularnych efektów wizualnych oprawa graficzna, prezentuje zdecydowanie najwyższy poziom z wszystkich dotychczas wydanych gier w serii. Bejeweled Live obsługiwać możemy za pomocą ekranu dotykowego bądź myszy. Pełna integracja z usługą Xbox Live pozwala na porównywanie swoich wyników z rezultatami znajomych. Twórcy przygotowali też dla graczy pokaźny zestaw osiągnięć Xbox do odblokowania.

Tryb gry: single player  

Nośnik: dystrybucja cyfrowa

Bejeweled Live cena w dniu premiery: 6,99 PLN

Wymagania wiekowe Bejeweled Live: Odpowiednia dla każdego wieku.

Bejeweled Live Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Windows 8
PC
WP