Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Bedlam 2: Absolute Bedlam (PC)
OkładkaBedlam 2: Absolute Bedlam (PC)

Bedlam 2: Absolute Bedlam PC

Kontynuacja dynamicznej strzelanki Bedlam z 1996 roku, w której jako dowódca oddziału RAT stajemy ponownie naprzeciw zreorganizowanej armii zbuntowanych maszyn.

Akcji | science fiction | widok izometryczny | strzelanki

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Bedlam 2: Absolute Bedlam Premiera PC

4czerwca1997

producent: Mirage Technologies wydawca: GT Interactive

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Bedlam 2: Absolute Bedlam

Deus Ex

Crusader: No Remorse

Crusader: No Regret

Bedlam 2: Absolute Bedlam to sequel wydanej w 1996 roku strzelaniny science-fiction, opowiadającej o walce nowoczesnych czołgów z siłami zbuntowanych robotów. Za powstanie kontynuacji odpowiada ponownie studio Mirage, zaś mechanika rozgrywki nie różni się praktycznie od swego pierwowzoru, koncentrując się na zestawie nowych, jeszcze bardziej zróżnicowanych i rozbudowanych misji.

Akcja gry toczy się pół roku po wydarzeniach ukazanych w części pierwszej. Po pokonaniu armii buntowniczych maszyn szybko okazuje się, iż spora część sił wroga uciekła, by się przegrupować i z zaskoczenia uderzyć po raz kolejny. W tej sytuacji wezwany zostaje ponownie znany z poprzedniej odsłony major Kern, wraz z dowodzoną przez siebie eskadrą czołgów RAT. Jego zadaniem będzie ostateczne rozprawienie się z groźnym i podstępnym przeciwnikiem podczas 30 kolejnych misji, podzielonych na cztery różniące się stopniem trudności kampanie.

Podobnie jak w poprzedniej części gry, podczas rozgrywki kontrolujemy drużynę złożoną z maksymalnie trzech maszyn – przy czym w danej chwili sprawujemy kontrolę tylko nad jedną z nich. Przed każdą z misji, dzięki zarobionej w akcji gotówce, nasze jednostki wyposażyć możemy w siedem rodzajów broni. Prócz tego, podczas wykonywania poszczególnych zadań możemy odnaleźć rozmaite znajdźki, takie jak amunicja, dodatkowa gotówka czy punkty. Kolejne scenariusze – podobnie jak w poprzedniczce – polegają na eliminacji sił przeciwnika, zrównaniu z ziemią jego bazy lub uratowaniu zakładników. Każdemu z zadań głównych towarzyszy dodatkowo kilka nadobowiązkowych celów pobocznych. W trakcie zabawy czeka nas także rozwiązywanie prostych zagadek, polegających np. na dezaktywacji ogrodzenia elektrycznego, uruchomieniu windy czy wykorzystaniu właściwego teleportu celem dotarcia do niedostępnych obszarów mapy.

Pod względem oprawy gra nie odbiega w znacznym stopniu od swej prekursorki. Zauważalną różnicę stanowią znacznie większe mapy, które swą złożonością potrafią doprowadzić gracza do frustracji. Nowością w grze jest wprowadzenie trybu wieloosobowego, przeznaczonego dla maksymalnie 8 graczy.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1 - 8  

Nośnik: 1 CD

Wymagania wiekowe Bedlam 2: Absolute Bedlam: Odpowiednia dla każdego wieku.