Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Bedlam (1996) (PC)
OkładkaBedlam (1996) (PC)

Bedlam (1996) PC

Wykonana w perspektywie izometrycznej, dynamiczna strzelanina science-fiction. W grze wcielamy się w dowódcę eskadry nowoczesnych czołgów RAT, a naszym zadaniem jest stawić czoła armii zbuntowanych robotów, które wznieciły powstanie i zwróciły się przeciwko swoim stwórcom.

Akcji | science fiction | widok izometryczny | strzelanki

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Bedlam (1996) Premiera PC

30września1996

producent: Mirage Technologies wydawca: GT Interactive

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Bedlam (1996)

Deus Ex

Crusader: No Remorse

Crusader: No Regret

Bedlam to osadzona w realiach science-fiction dynamiczna strzelanina, w której zajmujemy się eliminacją armii zbuntowanych robotów i niszczeniem opanowanych przez nich struktur. Za powstanie gry odpowiada ekipa firmy Mirage, znanej przede wszystkim za sprawą futurystycznej serii bijatyk Rise of the Robots.

Akcja gry przenosi nas w przyszłość, w której masowo wykorzystywane przez ludzi roboty wznieciły powstanie i obróciły się przeciwko swym stwórcom. Wcielając się w dowódcę oddziału RAT (Remote Assault Tanks), wyruszamy na krucjatę, skierowaną przeciwko buntowniczym maszynom. Naszym zadaniem jest wyeliminowanie wszelkich przejawów aktywności przeciwnika i zniszczenie kluczowych instalacji wroga. Do dyspozycji otrzymujemy trzy ciężkie maszyny RAT, wyposażone w szereg śmiercionośnych broni.

Rozgrywka ukazana jest w perspektywie izometrycznej i pod względem mechaniki jest bardzo zbliżona do powstałych w latach 1995/96 gier Crusader: No Remorse i Crusader: No Regret. Sterowanie w grze jest wyjątkowo proste: lewy klawisz myszy odpowiada za ruch, podczas gdy prawy służy nam do strzelania. Każda z misji posiada cel główny oraz kilka celów dodatkowych, za których wykonanie jesteśmy dodatkowo premiowani. Rozpoczynając zabawę, otrzymujemy określony zapas gotówki, dzięki któremu możemy wyposażyć nasze jednostki w rozmaite śmiercionośne zabawki, takie jak bomby, granaty, działka fotonowe lub konwencjonalne, ładunki z opóźnionym zapłonem itp. Zabawa sprowadza się do eliminacji wrogich robotów oraz niszczenia budynków, choć często będziemy musieli uporać się także z innymi zagwozdkami, takimi jak rozmaite przełączniki, pola siłowe czy ruchome platformy blokujące przejście.

Gra toczy się w szybkim tempie, a ekran wprost kipi od walki i spektakularnych wybuchów, robiących wrażenie dzięki grafice w wysokiej rozdzielczości. Zniszczyć możemy zaś prawie wszystko: od atakujących nas zróżnicowanych modeli robotów, po szczegółowo wykonane, wielopoziomowe budynki.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Wymagania wiekowe Bedlam (1996): Odpowiednia dla każdego wieku.

Bedlam (1996) Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • 486/DX2
  • 8 MB RAM
  • DOS/Windows 95