Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePC
Okładka Beauty and the Beast (PC)

Piękna i Bestia PC

Beauty and the Beast

Piękna i Bestia to kolejna gra polskiej firmy Aidem Media, przygotowana z myślą o najmłodszych użytkownikach komputerów. Produkcja nawiązuje do znanej francuskiej baśni ludowej, adaptowanej dziesiątki razy przez różnych współczesnych twórców.

Logiczne | edukacyjne | polskie | baśń

PC Windows
Okładka Beauty and the Beast (PC)

producent: Aidem Media

wydawca: Aidem Media

wydawca PL: Aidem Media

Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

18września2005

18września2005

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Piękna i Bestia to kolejna gra polskiej firmy Aidem Media, przygotowana z myślą o najmłodszych użytkownikach komputerów klasy PC (dzieci, zwłaszcza dziewczynki, w wieku 4-8 lat), która – jak wskazuje tytuł - nawiązuje do znanej bajki o tym samym tytule.

Program składa się z szeregu rozmaitych zabaw i konkurencji. Nasi podopieczni mogą sprawdzać swoje zdolności w dziesiątkach zagadek, rymowanek czy łamigłówek. Do tego dochodzą: kulinarne wyzwania (przygotowujemy wymyślne potrawy dla gości), wymyślanie śmiesznych strojów na wesele Pięknej i Księcia oraz dekoracji kwiatowych (plecenie wianków czy girlandów etc.), a także rozmaite przygody w zaczarowanym zamku (badanie czarodziejskiego lustra, sprawdzian pamięci, spotkania z zagadkową żabą itd.) i ogrodzie (np. walczymy z mszycami, upartym pajączkiem czy złośliwymi chwastami). Nie zabrakło również różnorodnych gierek edukacyjnych (rozróżnianie literek, cyfr, kolorów, rodzajów przedmiotów), które skutecznie ćwiczą refleks, umiejętność logicznego myślenia i spostrzegawczość dziecka oraz rozwijają szeroko rozumianą kreatywność.

Wirtualne zmagania okraszono oczywiście bardzo kolorową, bajkową oprawą wizualną, która bez wątpienia powinna przypaść do gustu najmłodszym graczom.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 7,5 / 10 na podstawie 51 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 39,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Piękna i Bestia

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Piękna i Bestia

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium II 300 MHz
  • 64MB RAM
  • karta grafiki 2 MB