Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCX360
Okładka Battlepaths (X360)
OkładkaBattlepaths (X360)

Battlepaths

Battlepaths to wyprodukowana przez niezależne, niemieckie studio deweloperskie Key17 Games gra z gatunku cRPG.

RPG | fantasy | 2D | klasyczne RPG

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Battlepaths Premiera

12paź2012

PC

1lis2012

X360

Gry podobne do Battlepaths

Magicka

Dungeon Siege III

Undead Legions

Battlepaths jest debiutanckim projektem dwuosobowego studia deweloperskiego Key17 Games, założonego przez Christiana Wernera (programista) i Sebastiana Brauna (rysownik komiksów). Twórcy zdecydowali się przypomnieć graczom klasyczne gry cRPG, w których najważniejszym elementem zabawy jest zdobywanie doświadczenia i gromadzenie potężnego ekwipunku.

Akcja gry osadzona została w realiach fantasy. Gracz wybiera jeden z trzech dostępnych światów, różniących się charakterystyką otoczenia i zestawem przeciwników, jakich można napotkać na swojej drodze. Następnie tworzy własnego bohatera, który eksploruje rozległe lokacje i uczestniczy w setkach pojedynków. Finałowym zadaniem herosa jest zgładzenie Władcy Chaosu.

Jak przystało na grę cRPG w klasycznej konwencji, kluczem zabawy jest rozwój postaci. Pokonując kolejnych przeciwników bohater zdobywa punkty doświadczenia, a po zebraniu odpowiedniej ilości awansuje na kolejne poziomy rozwoju, co przekłada się m.in. na zwiększenie współczynników psychofizycznych. Atrybuty można rozwijać w kierunku trzech klas postaci – wojownik, zabójca i mag, choć nic nie stoi na przeszkodzie, by stworzyć herosa łączącego różne cechy tych profesji.

Duże znaczenie ma także ekwipunek, jaki można zdobyć lub kupić w trakcie gry. Twórcy zaimplementowali system pozwalający na losowe generowanie przedmiotów, w tym różnego rodzaju broni i zbroi. Dodatkowo w grze znaleźć można około 50 specjalnych elementów wyposażenia, o unikalnych właściwościach.

Battlepaths wyróżnia się prostą, dwuwymiarową oprawą wizualną, utrzymaną w komiksowej stylistyce.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Battlepaths: Odpowiednia dla każdego wieku.

Battlepaths Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 1.6 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta graficzna (zgodna z DirectX 9.0)
  • 100 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7
PC
X360