Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCX360
Okładka Battlepaths (PC)

Battlepaths

Battlepaths to wyprodukowana przez niezależne, niemieckie studio deweloperskie Key17 Games gra z gatunku cRPG.

RPG | fantasy | 2D | klasyczne RPG

Okładka Battlepaths (PC)

data premiery gry:

12paź2012

PC

1lis2012

X360

Battlepaths jest debiutanckim projektem dwuosobowego studia deweloperskiego Key17 Games, założonego przez Christiana Wernera (programista) i Sebastiana Brauna (rysownik komiksów). Twórcy zdecydowali się przypomnieć graczom klasyczne gry cRPG, w których najważniejszym elementem zabawy jest zdobywanie doświadczenia i gromadzenie potężnego ekwipunku.

Akcja gry osadzona została w realiach fantasy. Gracz wybiera jeden z trzech dostępnych światów, różniących się charakterystyką otoczenia i zestawem przeciwników, jakich można napotkać na swojej drodze. Następnie tworzy własnego bohatera, który eksploruje rozległe lokacje i uczestniczy w setkach pojedynków. Finałowym zadaniem herosa jest zgładzenie Władcy Chaosu.

Jak przystało na grę cRPG w klasycznej konwencji, kluczem zabawy jest rozwój postaci. Pokonując kolejnych przeciwników bohater zdobywa punkty doświadczenia, a po zebraniu odpowiedniej ilości awansuje na kolejne poziomy rozwoju, co przekłada się m.in. na zwiększenie współczynników psychofizycznych. Atrybuty można rozwijać w kierunku trzech klas postaci – wojownik, zabójca i mag, choć nic nie stoi na przeszkodzie, by stworzyć herosa łączącego różne cechy tych profesji.

Duże znaczenie ma także ekwipunek, jaki można zdobyć lub kupić w trakcie gry. Twórcy zaimplementowali system pozwalający na losowe generowanie przedmiotów, w tym różnego rodzaju broni i zbroi. Dodatkowo w grze znaleźć można około 50 specjalnych elementów wyposażenia, o unikalnych właściwościach.

Battlepaths wyróżnia się prostą, dwuwymiarową oprawą wizualną, utrzymaną w komiksowej stylistyce.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Battlepaths

Wymagania wiekowe Battlepaths

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Battlepaths

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 1.6 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta graficzna (zgodna z DirectX 9.0)
  • 100 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7
PC
X360