Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPS1
Okładka Batman: Gotham City Racer (PS1)

Batman: Gotham City Racer PS1

Gra samochodowa, pozwalająca nam wcielić się w jednego z bohaterów i zadbać o porządek w Gotham City, albo siać pożogę w skórze jednego ze złoczyńców, uciekającego przed Batmanem i jego towarzyszami.

Wyścigi | samochodowe | seriale animowane | Batman | motocyklowe

Sony PlayStation 1
Okładka Batman: Gotham City Racer (PS1)

producent: Sinister Games

wydawca: Ubisoft

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS1:

19kwietnia2001

PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Batman: Gotham City Racer jest produkcją opracowaną przez studio Sinister Games, która trafiła na konsolę PS1 – jej wydanie wzięła na swoje barki firma Ubisoft. Gra zabiera nas do miasta Gotham City, gdzie możemy wziąć udział w wydarzeniach opartych na motywach serialu animowanego Nowe przygody Batmana.

Mechanika

Wbrew temu co sugeruje tytuł, Batman: Gotham City Racer nie jest klasyczną grą wyścigową. Produkcja pozwala nam zasiąść za sterami jednego z kilku pojazdów. Wcielając się w Batmana lub któregoś z jego towarzyszy, dbamy o porządek w Gotham City, mknąc po jego ulicach w Batmobile’u lub dosiadając jednego z trzech Batcykli. Kontrolując jednego ze złoczyńców (na czele z Jokerem, Riddlerem i Two-Face’em) możemy natomiast siać pożogę, uciekając przed herosami i wymiarem sprawiedliwości. W nawigacji po mieście pomaga zarówno wskaźnik celu widoczny w górnej części ekranu, jak i minimapa obecna w prawym dolnym rogu.

Tryby gry

Na potrzeby wydanego na konsoli PS1 Batman: Gotham City Racer autorzy przygotowali trzy warianty rozgrywki, z których dwa opracowano z myślą o zabawie w pojedynkę. Pierwszym z nich jest tryb fabularny, w którym twórcy stawiają przed nami określone cele, a w kolejne misje wprowadzają nas przerywniki filmowe zaczerpnięte z wyżej wspomnianego serialu. Nasze zadania są stosunkowo zróżnicowane, podobnie jak przebieg rozgrywki – podczas gdy w jednym etapie musimy po prostu podążać za celem, w innym staramy się dotrzeć na miejsce przed upływem określonego czasu, z kolei w następnym musimy nie tylko uczestniczyć w pościgu, lecz także walczyć z przeciwnikiem, wykorzystując rozbudowany arsenał gadżetów (na czele z kultowymi Batarangami).

Drugi tryb gry pozwala natomiast na wcielenie się w stróża prawa (którego celem jest dotarcie na miejsce zbrodni i powstrzymanie złoczyńców) lub wejście w skórę przestępcy i ucieczkę przed samym Człowiekiem-nietoperzem.

Tytuł posiada również oparty na rywalizacji tryb multiplayer, przeznaczony do zabawy w towarzystwie drugiej osoby – podczas gdy jeden z graczy wciela się w bohatera, drugi przejmuje kontrolę nad adwersarzem.

Kwestie techniczne

Trójwymiarowa grafika Batman: Gotham City Racer prezentuje przyzwoity poziom wykonania; na uwagę zasługują cutsceny pochodzące z serialu animowanego. Na soundtrack składa się natomiast sześć utworów skomponowanych przez Ray’a Fabi’ego.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   podzielony ekran     Liczba graczy: 1-2  

Gry podobne do Batman: Gotham City Racer

Wymagania wiekowe Batman: Gotham City Racer

odpowiednia dla każdego wieku