Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka A.V.A: Dog Tag (PC)

A.V.A: Dog Tag PC

AVA: Dog Tag

Darmowa sieciowa strzelanka, w której bierzemy udział w fikcyjnej wojnie pomiędzy Unią Europejską a imperium znanym jako Federacja Neorosyjska. Jest to poprawiona wersja gry AVA: Alliance of Valiant Arms, której serwery wyłączono w 2018 roku.

Akcji | FPP | zagraj za darmo | FPS | sieciowe | multiplayer | strzelanki

PC Windows
Okładka A.V.A: Dog Tag (PC)

producent: Red Duck

wydawca: Red Duck

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

anulowana

Aktualizacja: Gra została udostępniona 2 maja 2019 roku w ramach otwartych beta-testów na platformie Steam... i już po niecałym miesiącu deweloper podjął decyzję o wyłączeniu serwerów i zaprzestaniu dalszego rozwoju projektu.

AVA: Dog Tag to darmowa taktyczna strzelanka pierwszoosobowa, która skupia się na ukazywaniu współczesnych teatrów wojennych. Produkcja jest poprawioną wersją wydanego w 2011 roku AVA: Alliance of Valliant Arms (serwery tamtej gry zostały wyłączone pod koniec czerwca 2018 r.). Tytuł oferuje rozgrywkę zbudowaną w oparciu o system kilku odmiennych, wzajemnie dopełniających się klas. Za jego stworzenie i wydanie odpowiada koreańskie studio Red Duck.

Fabuła

Akcja AVA: Dog Tag toczy się Europie, która ogarnięta jest fikcyjną wojną pomiędzy Unią Europejską (mającą wsparcie Stanów Zjednoczonych), a Federacją Neorosyjską (mocarstwem złożonym przede wszystkim z Rosji oraz Chin). Większość starć toczy się w miastach przypominających miejsca znane z Europy.

Mechanika

AVA: Dog Tag to realistyczna, drużynowa strzelanka pierwszoosobowa. Każdą rozgrywkę rozpoczynamy od wyboru klasy postaci – do dyspozycji mamy kilka alternatyw, znacząco różniących się od siebie stylem gry, takich jak Point Man (porusza się bardzo szybko, a jego specjalnością jest walka na krótkim dystansie), Sniper (strzela z dużej odległości z karabinu wyborowego, odpowiednio ulokowany może unieruchomić przeciwnika, utrudniając mu opuszczenie danego miejsca) czy Rifle Man (wszechstronny żołnierz, który radzi sobie dobrze w praktycznie każdej sytuacji).

Każda z klas ma dostęp do innego zestawu broni. Mamy też możliwość modyfikowania broni, dzięki czemu możemy lepiej dopasować je do swojego indywidualnego stylu gry. Gra mocno stawia na współpracę pomiędzy graczami – poszczególne role zostały zaprojektowane w taki sposób, by wzajemnie się dopełniać.

Największą zmianę względem AVA: Alliance of Valliant Arms stanowi przeprojektowany model biznesowy, kompletnie pozbawiony elementów P2W (pay-to-win – terminem tym określamy rozwiązania, które dają realną przewagę graczom, którzy wydają w grze pieniądze).

Tryby gry

W AVA: Dog Tag możemy grać wyłącznie z innymi. Do dyspozycji graczy oddano kilka trybów, takich jak Annihilation (drużynowy deathmatch – punkty otrzymujemy za zabijanie przeciwników), Demolition (podkładamy ładunki wybuchowe w wyznaczonych lokacjach, a przeciwnicy starają się obronić pozycje), Transport (ochraniamy lub staramy się przechwycić walizkę z kodami nuklearnymi), Escort (ochraniamy czołg przed wrogiem lub staramy się go zniszczyć) oraz Free for All (deathmatch każdy na każdego).

Kwestie techniczne

AVA: Dog Tag może się pochwalić przyzwoitą, trójwymiarową oprawą graficzną, stworzoną w oparciu o silnik Unreal Engine. Strona wizualna tej produkcji stawia na realizm – przywiązanie do niego jest widoczne w wyglądzie zarówno broni, wyposażenia, jak i lokacji. Efektownie prezentuje się także system odpowiadający za częściową zniszczalność otoczenia. Ciekawie prezentuje się również ścieżka dźwiękowa – przykładowo, ton wypowiadanych przez poszczególne postacie poleceń (wybieramy je z listy) zmienia się w zależności szeregu od dodatkowych czynników, takich jak odniesione rany czy trwający ostrzał wroga.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Wymagania wiekowe A.V.A: Dog Tag

16+

Wymagania sprzętowe A.V.A: Dog Tag

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i5, 4 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 770 / 3 GB Radeon R9 280X lub lepsza, 5 GB HDD, Windows 7/8.1/10 64-bit
Minimalne: Intel Core 2 Duo 2.4 GHz / AMD Athlon 64 X2 2.66 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce 9800 GT / Radeon HD 6750 lub lepsza, 5 GB HDD, Windows 7/8.1/10 64-bit