Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCSwitchPS4iOS
Okładka Atone: Heart of the Elder Tree (PC)
OkładkaAtone: Heart of the Elder Tree (PC)

Atone: Heart of the Elder Tree

Gra przygodowa z elementami logicznymi i rozwiązaniami z gier rytmicznych. W Atone: Heart of the Elder Tree wcielamy się w Estrę, która przemierza mityczny Midgard, szukając sposobu na uratowanie krainy oraz próbując odkryć prawdę na temat swojej rodziny.

Przygodowe | elementy logiczne | mitologia nordycka | 2D | rytmiczne | indie | eksperymentalne/artystyczne | przygodowe gry akcji

Atone: Heart of the Elder Tree Premiera

19wrz2019

iOS

27sty2023

PC PS4 Switch

Gry podobne do Atone: Heart of the Elder Tree

Black Book

Ratatan

OPUS: Echo of Starsong

Atone: Heart of the Elder Tree jest grą przygodową, wzbogaconą o elementy logiczne i rozwiązania rodem z gier rytmicznych. Produkcja została opracowana przez niezależny zespół Wildboy Studios.

Fabuła

Atone: Heart of the Elder Tree zabiera nas w podróż do uniwersum inspirowanego mitologią nordycką. Wybrani przez Odyna strażnicy Midgardu zniknęli, przez co kraina stanęła na krawędzi upadku, a rosnące w niej święte Starsze Drzewo znalazło się w wielkim niebezpieczeństwie. Jedyną nadzieją dla tego świata jest Estra, czyli córka ostatniego wielkiego przywódcy ludzkości. Protagonistka wyrusza w podróż, by uratować królestwo ludzi, a także odkryć prawdę na temat swojej rodziny i śmierci swojego ojca.

Mechanika

W Atone: Heart of the Elder Tree akcję oglądamy z lotu ptaka. Podczas rozgrywki przemierzamy Midgard i prowadzimy rozmowy z jego mieszkańcami, stopniowo odkrywając kolejne elementy fabularnej układanki. Po drodze często przychodzi nam podejmować różnorodne decyzje; musimy przy tym pamiętać, że wszystkie nasze wybory niosą ze sobą określone konsekwencje i rzutują na dalsze losy Estry.

Ważną rolę odgrywają tu również zagadki logiczne, polegające między innymi na manipulowaniu rozmaitymi mechanizmami. Z czasem łamigłówki stają się coraz trudniejsze, poddając coraz cięższym próbom nasze szare komórki i wymagając od nas coraz większej cierpliwości. Gra jest jednak warta świeczki, gdyż każdy rozwiązany problem zbliża nas do realizacji naszego głównego zadania.

Ponadto od czasu do czasu przychodzi nam toczyć potyczki z przeciwnikami. Starcia zrealizowano w formie minigier rytmicznych, polegających na wciskaniu określonych przycisków w odpowiednich momentach. Co ciekawe, wielu pojedynków można tu uniknąć, odpowiednio prowadząc rozmowy z agresywnie nastawionymi postaciami.

Kwestie techniczne

Oprawę graficzną gry Atone: Heart of the Elder Tree utrzymano w oryginalnej, kreskówkowej, karykaturalnej stylistyce. Zabawa toczy się przy akompaniamencie soundtracku, pod którym podpisał się australijski artysta James Shuar (znany również jako Luminist). Skomponowana przez niego muzyka łączy elektroniczne brzmienia z dźwiękami instrumentów wykorzystywanych przez wikingów.

Ostatnia modyfikacja 27 stycznia 2023

Tryb gry: single player  

Atone: Heart of the Elder Tree cena w dniu premiery: 67,99 PLN

Wymagania wiekowe Atone: Heart of the Elder Tree: 12+

Atone: Heart of the Elder Tree Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i3-3217U 1.8 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce GT 730M / Radeon R7 M270 lub lepsza
  • 4 GB HDD
  • Windows 7 64-bit
PC
Switch
iOS
PS4