Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPS3
Okładka Atelier Rorona: The Alchemist of Arland (PS3)
OkładkaAtelier Rorona: The Alchemist of Arland (PS3)

Atelier Rorona: The Alchemist of Arland PS3

Atelier Rorona: Alchemist of Arland jest jedenastą częścią serii japońskich RPG-ów, której korzenie sięgają pierwszej konsoli PlayStation. Powraca najbardziej charakterystyczny element cyklu w postaci systemu alchemii, pozwalający na tworzenie nowych przedmiotów.

RPG | fantasy | turowe | crafting | jRPG | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Atelier Rorona: The Alchemist of Arland Premiera PS3

25czerwca2010

producent: Gust wydawca: NIS America Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Atelier Rorona: The Alchemist of Arland

Final Fantasy XV

Rune Factory: Tides of Destiny

Tales of Vesperia

Historia przedstawiona w grze opowiada losy Roroliny Frixell zwanej przez przyjaciół Roroną. Pozostawiona sam sobie przez mentorkę dziewczyna ma do wypełnienia zadanie. Musi przekonać króla, że jest zdolna prowadzić pozostawiony jej warsztat alchemiczny. W przeciwnym wypadku grozi mu zamknięcie. Aby tego dokonać będzie musiała uporać się z dwunastoma zadaniami, które wyznaczył jej władca.

Narracja w grze przedstawiona jest w typowy dla gier z Japonii sposób. Statycznym obrazom postaci towarzyszą czytane przez aktorów dialogi, a gracz tylko czasami ma możliwość wpływu na ich przebieg. Cała historia składa się misji głównych oraz wielu opcjonalnych questów. Wybór opcji dialogowych oraz ilość wykonanych zadań pobocznych w dużej mierze decydują o tym, które z wielu zakończeń obejrzymy.

System rozgrywki w Atelier Rorona jest klasycznym przykładem japońskiej szkoły tworzenia gier. Mamy wyraźny podział na eksploracją miasta i jego okolic. W miastach prowadzimy rozmowy z napotkanymi postaciami i przyjmujemy od nich zadania, a w jego okolicach walczymy. Po zainicjowaniu potyczki, gra przenosi nas na osobny ekran walki. Same pojedynki są turowe i trwają dopóki któraś z drużyn nie zostanie pokonana lub nie ucieknie. W czasie walk, oprócz zwykłych ataków, możemy używać umiejętności specjalnych i przedmiotów. Warto w tym miejscu wspomnieć o systemie alchemii, tak charakterystycznym dla tej serii. Ze znajdowanych po bitwach fantów możemy stworzyć ponad sto unikalnych przedmiotów, które później wykorzystamy w naszych wojażach. Alchemia jest nam również niezbędna do wypełnienia wszystkich głównych zadań zlecanych nam przez króla.

W związku z przeprowadzką na PlayStation 3, Atelier Rorona przeszła sporą metamorfozę jeśli chodzi o wygląd. Przede wszystkim deweloperzy zrezygnowali z dwuwymiarowych sprite’ów postaci i zastąpili je w pełni trójwymiarowymi modelami. Również tła wykonane zostały z większą pieczołowitością, a ogólny styl graficzny sprawia, że gra bardzo przypomina swoim wyglądem anime. Jeśli jednak chodzi o poziom techniczny produkcji to znacząco odstaje on od najlepszych tytułów z PlayStation 3.

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Atelier Rorona: The Alchemist of Arland

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. W grze pojawiają się nagość i/lub zachowania seksualne lub nawiązania do zachowań o charakterze seksualnym. Gra zawiera elementy przemocy.