Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS2WiiNDSPSP
Okładka Astro Boy: The Video Game (PS2)
OkładkaAstro Boy: The Video Game (PS2)

Astro Boy: The Video Game

Plaformówkowa gra akcji oparta na kultowej japońskiej serii komiksowej autorstwa legendarnego Osamu Tezuki.

Akcji | platformówki | filmy

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Astro Boy: The Video Game Premiera

20paź2009

PS2 PSP NDS Wii

producent: High Voltage Software wydawca: D3 Publisher wydawca PL: Cenega S.A.

Astro Boy: The Video Game to gra prezentująca jedną z najbardziej lubianych kreskówkowych postaci wszechczasów. Wydarzenia w niej przedstawione oparte zostały na filmie, w którym główną rolę odgrywa tytułowy Astro Boy – chłopiec robot posiadający niezwykłe moce.

Fabuła gry nie odbiega zbytnio od zdarzeń przedstawionych w obrazie filmowym - nad Metro City znów zebrały się czarne chmury. Prezydent Stone oraz jego podłe maszyny postanowiły uprzykrzyć życie mieszkańcom i zniweczyć ich marzenia o normalnym życiu. Na ratunek wyrusza odziany w pocieszne majty bohater, który zrobi wszystko, by pokonać złe roboty oraz złoić skórę mrocznemu władcy. Sami widzicie, że historia jest iście filmowa i z pewnością gwarantuje masę zabawy nie tylko najmłodszym.

Kierowana przez gracza postać obdarzona została wszystkimi znanymi z filmu umiejętnościami. Wśród nich znajdują się takie atrakcje, jak lasery wystrzeliwane z palców, wysuwane z ramienia działko czy niezastąpione karabiny maszynowe skrzętnie ukryte pod zielonym pampersem. Oczywiście nie zapomniano również o kultowym ataku polegającym na przewiercaniu się przez wszystko i wszystkich. W ścisłym połączeniu z akcją toczącą się zarówno na ziemi, jak i w powietrzu (nie wolno zapominać o tym, że heros potrafi latać!) otrzymujemy prawdziwy blockbuster.

Gra oferuje intuicyjne sterowanie i nieskomplikowany system bitewny, a nasze postępy w rozgrywce nagradzane są odblokowaniem specjalnych elementów i materiałów dodatkowych (m.in. rysunków koncepcyjnych czy róznych wersji projektów Astro Boya).

Ostatnia modyfikacja 13 października 2009

Tryb gry: single / multiplayer  

Wymagania wiekowe Astro Boy: The Video Game: Odpowiednia dla każdego wieku.

PS2
Wii
NDS
PSP