Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikTowarzyskieX360PS3
Okładka Apples to Apples (PS3)

Apples to Apples

Zabawna gra karciana w porównywanie słów, która powinna spodobać się całej rodzinie. Jeden z graczy zostaje sędzią i ocenia słowa dobierane przez pozostałych uczestników do wskazanego przymiotnika. W rozgrywce może brać udział maksymalnie sześć osób.

Towarzyskie | karciane

Okładka Apples to Apples (PS3)

producent: ImaginEngine

wydawca: THQ Inc.

data premiery gry:

7gru2011

X360

20gru2011

PS3
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Apples to Apples to adaptacja popularnej gry karcianej na imprezy o tym samym tytule, która powinna spodobać się całej rodzinie. Produkcja w wersji na konsole została przygotowana przez studio ImaginEngine na zlecenie firmy THQ.

Apples to Apples to gra familijna, która w dużym skrócie polega na porównywaniu słów. Jeden z uczestników zabawy zostaje sędzią i losuje zieloną kartę z przymiotnikiem. Pozostali gracze muszą dopasować do niego jak najlepszy rzeczownik lub czasownik z kilku posiadanych kart ze słowami. Sędzia następnie sprawdza karty i wybiera tę, która jego zdaniem pasuje najlepiej. Istnieje wiele wariantów tej prostej, ale powodującej salwy śmiechu formy zabawy.

W Apples to Apples znajdziemy rozgrywkę solową i wieloosobową. Na pojedynczego gracza czeka szereg wyzwań i trybów. Produkcja nabiera rumieńców dopiero, gdy zgromadzimy przed ekranem kilka osób. W porównywanie słów może bawić się do 6 uczestników przez Internet i 4 w trybie offline. Twórcy tytułu postarali się o sporo atrakcji, kolorowe tła, ładnie wykonane karty i 16 awatarów do wyboru (wśród nich są pirat, kowboj lub balerina). Do tego należy dodać specjalne opcje społecznościowe i możliwość grania lokalnie lub przez Internet.

Apples to Apples to produkcja skierowana do całej rodziny, która powinna spodobać się także młodszym odbiorcom (o ile oczywiście znają język angielski). Z tego powodu twórcy postawili na kolorową i nieinwazyjną oprawę audiowizualną. Gra jest utrzymana w prostej, kreskówkowej stylistyce, a jej obsługa nie powinna sprawiać problemów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / wspólny ekran     Liczba graczy: 1-6  

Wymagania wiekowe Apples to Apples

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Apples to Apples

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Sony PlayStation 3

Sony PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
X360
PS3