Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Apollo Simulator (PC)

Apollo Simulator PC

Symulator kosmiczny pozwalający na wzięcie udziału w szeregu misji, których celem jest zbadanie powierzchni Księżyca. Gra pozwala na przebycie całego lotu z powierzchni Ziemi do jej naturalnego satelity oraz wzięcie udziału w eksploracjach pozaziemskich terenów.

Symulacje | symulator kosmiczny | kosmiczne | statki kosmiczne

PC Windows
Okładka Apollo Simulator (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

13października2006

Apollo Simulator to symulator kosmiczny umożliwiający wzięcie udziału w kilkunastu misjach w ramach programu Apollo, mających na celu zbadanie powierzchni Księżyca. Tytuł posiada sporą wartość edukacyjną, odwzorowując realne zasady rządzące pozaziemskimi ekspedycjami i odtwarzając realia historycznych wypraw na Srebrny Glob. Za stworzenie tego tytułu odpowiada niewielkie niemieckie studio Space Dream, z kolei jego dystrybucją zajęła się firma astragon Software, specjalizująca się w gatunku symulatorów.

Zabawa dzieli się na dwa oddzielne etapy – w pierwszym z nich bierzemy udział w locie w kosmos, począwszy od startu z Ziemi aż do lądowania na powierzchni Księżyca. Dzięki zastosowaniu w pełni interaktywnego kokpitu gracz może modyfikować parametry lotu, zmieniając jego prędkość, kurs i inne elementy, mające wpływ na podróż do celu. Na potrzeby gry odwzorowano faktyczny wygląd oraz osiągi modułu księżycowego LM, wykorzystywanego podczas historycznych misji w ramach programu Apollo, ale nie zabrakło również innych statków o odmiennej charakterystyce i możliwościach technicznych.

W drugiej części gracz otrzymuje możliwość przespacerowania się po powierzchni Księżyca odwzorowanej w pełnym trójwymiarze. Wśród zadań stojących przed wirtualnym astronautą znajduje się m. in. wykonanie szeregu zdjęć dokumentujących poszczególne fragmenty terenu, pobranie próbek czy dotarcie łazikiem do wskazanego wcześniej punktu.

Z racji niskobudżetowego charakteru produkcji, oprawa wizualna gry nie robi zbyt wielkiego wrażenia, mimo to miłośnicy astronomii z pewnością docenią wiernie odwzorowane modele statków oraz możliwość wykonania szeregu operacji kosmicznych ukazanych za pomocą szczegółowych animacji.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Apollo Simulator

odpowiednia dla każdego wieku