Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Apocalyptica (PC)
OkładkaApocalyptica (PC)

Apocalyptica PC

Dynamiczna, trójwymiarowa gra akcji przepełniona elementami biblijnymi. Rzecz toczy w odległej przyszłości. Gracz staje się wojownikiem dobra, który musi unicestwić odrodzonego Szatana.

Przygodowe | TPP | przygodowe gry akcji

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Apocalyptica Premiera PC

24października2003

pudełko PL

11grudnia2003

producent: Extreme FX wydawca: Konami wydawca PL: CD Projekt S.A. Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Apocalyptica to dynamiczna, trójwymiarowa gra akcji przepełniona motywami biblijnymi. Rzecz toczy się w odległej przyszłości, po tym jak siły dobra zesłały na Ziemię biblijny Armageddon, który zniszczył znajdującego się tam Szatana wraz z jego armią upadłych. Od tego czasu wyznawcy dobra patrolowali przestrzeń kosmiczną w trosce o to, by Szatan nie powrócił, i by ponownie nie doprowadził ludzkości na skraj zagłady. Jednak po millenniach pokoju władca zła odrodził się jako Neo-Szatan gotowy za wszelką cenę zemścić się, na tych którzy poprzednio go unicestwili. Na przedsionek samego piekła wybrał składającą się wyłącznie z popiołów Ziemię, nazywając ją Nu-Hades i zaczął gromadzić armię, która ma podbić świat.

Gracz staje się jednym z czterech wojowników dobra (m.in. futurystyczny Templariusz i futurystyczna Zakonnica), którzy mają za zadanie pokonać Neo-Szatana. Każdy z owych bohaterów charakteryzuje się innymi współczynnikami osobowymi, tj. siłą ognia, umiejętnością walki wręcz, poziomem wiary i szybkością poruszania się. Wykorzystuje także inne rodzaje broni, w tym miecze: Hand of God, Restoration Sword, oraz broń laserową: Blaster, Eye of God. W trybie rozgrywki jednoosobowej wybrana przez nas postać dowodzi oddziałem żołnierzy kontrolowanych przez komputerowe A.I. Nasza krucjata prowadzi przez cztery duże etapy składające się z licznych pomniejszych poziomów, tj. początkowo przeciwstawiamy się siłom zła na planecie Jeruzalem V, następnie na okręcie kosmicznym SS Ariziel, później na Ziemi (Nu-Hades), aż w końcu w samym Piekle. Całość składa się z szeregu misji, w których należy wypełnić z góry narzucone zadania, m.in. musimy zinfiltrować wrogą bazę, odeprzeć atak sił zła, czy też samemu przedrzeć się przez linie wroga. Poza rozgrywką w trybie single player istnieje możliwość gry w trybie multiplayer z żywymi graczami.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna  

Nośnik: 2 CD

Ocena użytkowników: 7,9 / 10 na podstawie 132 głosów czytelników.

Apocalyptica cena w dniu premiery: 159,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Apocalyptica

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.