Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogiczneiOSAND
Okładka Angry Birds Dream Blast (iOS)
OkładkaAngry Birds Dream Blast (iOS)

Angry Birds Dream Blast

Opracowana przez fińskie studio Rovio gra logiczna. W Angry Birds Dream Blast zabawa toczy się na dwuwymiarowych planszach wypełnionych kolorowymi bańkami powietrza; przebijając kulki o tych samych barwach, robimy miejsce dla kolejnych oraz odblokowujemy przydatne power-upy.

Logiczne | zagraj za darmo | 2D

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Angry Birds Dream Blast Premiera

24sty2019

AND iOS

Gry podobne do Angry Birds Dream Blast

Candy Crush Jelly Saga

Bejeweled 2

Candy Crush Saga

Angry Birds Dream Blast to dzieło fińskiego studia Rovio. Podobnie jak stworzone wcześniej przez ten zespół Angry Birds Blast, jest to gra logiczna czerpiąca garściami z pozycji typu match-3 (choć z pewnymi różnicami), której akcję osadzono w uniwersum tytułowych Wściekłych Ptaków. Produkcja jest dystrybuowana w modelu darmowym z mikropłatnościami (free-to-play).

Mechanika

W Angry Birds Dream Blast rozgrywka toczy się na planszach wypełnionych kolorowymi bańkami powietrza. Zabawa polega na przebijaniu znajdujących się obok siebie kulek o tych samych barwach (co najmniej dwóch) – w ten sposób robimy miejsce dla kolejnych, spadających z góry (które zachowują się przy tym zgodnie z prawami fizyki). Choć rozgrywka nie należy do trudnych, sprawę komplikuje fakt, że na każdym poziomie dysponujemy ograniczoną liczbą ruchów.

Zmagania urozmaicają nie tylko coraz bardziej wymyślne kształty plansz i różnorodne cele stawiane przed graczem (jak choćby sprowadzenie na dół określonej liczby jajek), lecz także obecność power-upów w postaci bohaterów serii. Podczas gdy rozbijając kilka baniek jednocześnie, odblokowujemy Reda potrafiącego usunąć cały rząd kulek, połączenie dwóch Redów skutkuje uzyskaniem Chucka niszczącego bańki w czterech kierunkach; listę zamyka Bomb powstający z połączenia dwóch Chucków, potrafiący „wyczyścić” cały ekran.

Kwestie techniczne

Angry Birds Dream Blast posiada barwną, dwuwymiarową grafikę, utrzymaną w kreskówkowej stylistyce.

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe Angry Birds Dream Blast: Odpowiednia dla każdego wieku.

AND
iOS