Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePC
Okładka Ancient Quest of Saqqarah (PC)
OkładkaAncient Quest of Saqqarah (PC)

Brain College: Ancient Quest of Saqqarah PC

Ancient Quest of Saqqarah

Gra logiczna stworzona przez polskie studio Codeminion. W produkcji przenosimy się do antycznego Egiptu, aby rozwikłać wiele wymagających zagadek, prezentowanych przez kolejnych bogów. Każdy z nich specjalizuje się w innych dziedzinach, dzięki czemu łamigłówki są zróżnicowane.

Logiczne | starożytność

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Brain College: Ancient Quest of Saqqarah Premiera PC

22lipca2008

pudełko PL

16stycznia2009

producent: Codeminion Development Studios wydawca: Big Fish Games wydawca PL: CI Games / City Interactive Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

Ancient Quest of Saqqarah to gra logiczna przenosząca nas do antycznego Egiptu. Za stworzenie tej propozycji dla miłośników wysilania umysłu odpowiada producent Codeminion.

Produkcja znanej miłośnikom gier logicznych firmy Codeminion przenosi nas do magicznej rzeczywistości, w której musimy zmierzyć się z zagadkami prezentowanymi przez różnych bogów i boginie. Każde bóstwo charakteryzuje się zamiłowaniem do innych typów zabaw. Bogini Isis stworzyła więc łamigłówki polegające na porównywaniu puzzli. Thot jest bogiem mądrości, więc przezwyciężenie jego sztuki jest wyjątkowo trudne. Anubis prezentuje puzzle nazwane Chains of Anubis. Wyzwanie Sobeka wymaga orientacji i logicznego myślenia. Horus woli bardziej bezpośrednie rozwiązania i liczne eksplozje. W rozwiązywaniu puzzli Basta przydadzą się kocia zwinność i odpowiednia strategia. Ostateczną potyczkę przyszykował natomiast patriarcha bóstwa, czyli Osiris.

Twórcy przygotowali 7 różnych mini-gier logicznych i w sumie około aż 500 poziomów. Zabawa na długie godziny jest więc gwarantowana. Sporą pomoc w pokonywaniu poszczególnych wyzwań oferuje małpa Khufu, która obdarza nas swoimi mocami i przedmiotami. Wśród jej możliwości są: błyskawica i kula ognista (usuwają kilka elementów z planszy) lub przykładowo czar podmiany (zamieniający dwie karty lub elementy). Ważnym ułatwieniem jest także zaklęcie zwiększające czas dostępny na ukończenie danego poziomu. Podczas zabawy zdobywamy różne zabawne tytuły i możemy odkryć tajne hieroglify.

Gra prezentuje się bardzo ładnie i czytelnie a w tle przygrywa umilająca zabawę stonowana muzyka. Twórcy udostępniają także na oficjalnej stronie tej produkcji kilka płatnych dodatków, oferujących nowe wystroje, muzykę oraz przede wszystkim ogromną liczbę bonusowych poziomów.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 8 / 10 na podstawie 73 głosów czytelników.

Brain College: Ancient Quest of Saqqarah cena w dniu premiery: 19,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Brain College: Ancient Quest of Saqqarah

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Brain College: Ancient Quest of Saqqarah Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium III 1 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 32 MB (GeForce 2 lub lepsza)
  • 50 MB HDD
  • Windows XP