Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjeNDS
Okładka Allied Ace Pilots (NDS)

Allied Ace Pilots NDS

Symulator lotu, w którym wcielamy się w postać pilota RAF-u. Bierzemy udział w najsłynniejszych bitwach II Wojny Światowej, między innymi w walkach rozgrywanych na Pacyfiku.

Symulacje | samoloty | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo DS
Okładka Allied Ace Pilots (NDS)

producent: Ghostlight

wydawca: Ghostlight

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji NDS:

1sierpnia2008

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Allied Ace Pilots to niezbyt wymagający symulator lotu, w którym gracz wciela się w postać pilota z okresu II Wojny Światowej. Uczestniczy się następnie w szeregu niebezpiecznych misji, podążając zgodnie z otrzymywanymi wytycznymi. Gra powstała wyłącznie z myślą o posiadaczach konsoli Nintendo DS.

W przeciwieństwie do innych gier z tego gatunku, które dają niekiedy możliwość wyboru strony konfliktu, Allied Ace Pilots wymusza na graczu konieczność opowiedzenia się po stronie Aliantów. Konkretnie mowa tu o pilocie RAF-u (Royal Air Force – brytyjskie siły powietrzne). Gra oferuje możliwość prześledzenia najsłynniejszych bitew II Wojny Światowej. W przypadku zadań rozgrywanych na terytorium Europy jest to między innymi bitwa o Anglię. Allied Ace Pilots zawiera też jednak szereg misji z walk, które miały miejsce na Pacyfiku.

W sumie do ukończenia jest około dwudziestu poziomów, wymagających między innymi eliminowania samolotów przeciwnika, zatapiania wrogich okrętów, ochraniania sojuszniczych jednostek czy przeprowadzenia szczegółowego rekonesansu okolicy. Gracz za swoje osiągnięcia jest na bieżąco nagradzany, awansując na wyższe stopnie i otrzymując różnorakie medale. W większości misji zasiada się za sterami myśliwców, choć nie zabrakło też poziomów z udziałem bombowców (m.in. kultowa „latająca forteca” B17), gdzie przejmuje się kontrolę nad działkiem maszynowym.

Gra w większości przypadków obsługiwana jest w klasyczny sposób, choć ekran dotykowy DS-a może służyć do wykonywania efektownych korkociągów czy ostrych nawrotów, pomocnych przy próbach zmylenia samolotów przeciwnika. Oprawa wizualna Allied Ace Pilots prezentuje stosunkowo wysoki poziom wykonania. Zmagania obserwowane są w trójwymiarowym środowisku, a walkom towarzyszą efektowne eksplozje. Akcja ukazywana jest na górnym ekranie. Dolny ekran służy zaś wyświetlaniu między innymi mapy najbliższej okolicy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Allied Ace Pilots

Klasyfikacja PEGI Allied Ace Pilots

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.