Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Albion (PC)
OkładkaAlbion (PC)

Albion PC

Ciekawy cRPG rozgrywający się na obcej planecie Albion, gdzie jako pilot Tom Driscoll musimy poznać obyczaje obcej rasy i uratować planetę od zagłady.

RPG | klasyczne RPG

Albion Premiera PC

15czerwca1996

pudełko PL

15czerwca1997

producent: Ubisoft Blue Byte wydawca: Ubisoft Blue Byte wydawca PL: CD Projekt S.A. Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Albion to futurystyczny cRPG stworzony przez niemiecką firmę Blue Byte, doskonale znaną z serii Settlers. Akcja przenosi nas do roku 2227 na ziemski statek kosmiczny Toronto, gdzie wcielamy się w rolę Toma Driscolla, pilota pracującego dla korporacji DDT. Toronto to olbrzymi statek wydobywczy, który został wysłany w celu pozyskania surowców i minerałów z nowo odkrytej, pustynnej planety Albion.

Podczas wykonywania rekonesansu na powierzchni planety, lądownik Toma rozbija się. Po wykaraskaniu się z wraku, wraz z towarzyszami odrywają ze zdziwieniem, że planeta jest pełna różnorodnych obcych form życia. Teraz ich zadaniem staje się poznanie nowego świata oraz odnalezienie Toronto. Misja staje się jeszcze trudniejsza, gdy okazuje się, że sztuczna inteligencja dowodząca ziemskim statkiem postanowiła zniszczyć wszelkie objawy życia na tej planecie w imię interesów górniczej korporacji.

W grze zastosowano dwa rodzaje widoku, zarówno izometryczny 2D, z którym mamy do czynienia na mapie świata i w budynkach oraz trójwymiarowy w wioskach i podziemiach. Turowy system walki przypomina ten znany z Fallout-a, gdzie możemy poruszać się po kwadracie o boku sześciu pól.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 8,4 / 10 na podstawie 127 głosów czytelników.

Albion cena w dniu premiery: 138 PLN

Wymagania wiekowe Albion: 12+

Albion Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 90MHz
  • 16MB RAM