Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPC
Okładka Alarm for Cobra 11 (PC)
OkładkaAlarm for Cobra 11 (PC)

Alarm for Cobra 11 PC

Alarm für Cobra 11

Gra wyścigowa oparta na motywach popularnego niemieckiego serialu sensacyjnego Alarm für Cobra 11. W trakcie zabawy wcielamy się w patrolujących autostradę stróży prawa i uczestniczymy w efektownych pościgach, zrealizowanych na wzór filmu.

Wyścigi | samochodowe | seriale TV | policyjne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Alarm for Cobra 11 Premiera PC

9listopada2000

producent: VCC wydawca: RTL Interactive

niemieckaniemiecka

Alarm for Cobra 11 to budżetowa gra wyścigowa, oparta na motywach popularnego niemieckiego serialu sensacyjnego pod tym samym tytułem, emitowanego przez telewizję RTL od 1996 roku. Za przygotowanie tytułu odpowiada ekipa VCC Entertainment, znana za sprawą popularnej – także w naszym kraju – gry o skokach narciarskich Skispringen 2000.

Fabuła serialu koncentruje się na losach policjantów, patrolujących niemieckie autostrady, a znakiem rozpoznawczym serii jest dynamiczna akcja i efekty specjalne. Pomimo kryminalnego charakteru, w odcinkach nie brak też scen humorystycznych, które w dużej mierze decydują o niesłabnącej popularności kolejnych sezonów serialu. Twórcy gry komputerowej skoncentrowali się na jednym z najbardziej charakterystycznych elementów cyklu, jakim są dynamiczne pościgi samochodowe, oferując graczom prostą zręcznościową ścigałkę wzbogaconą wątkiem fabularnym.

Na grających czeka w sumie 15 wypełnionych akcją misji, w których udział biorą znane z serialu postaci. Podczas zabawy ścigamy rozmaitych przestępców i piratów drogowych, zachowując zimną krew nawet przy prędkości 220 km/h. Na potrzeby gry odwzorowano sześć odcinków oryginalnych niemieckich autostrad. Przygotowano także system efektownych kolizji, które – podobnie jak w serialu – oglądać możemy z różnych ustawień kamery. Wydanie gry wzbogacono blisko półgodzinnym materiałem wideo z planu filmowego, skupiającym się w głównej mierze na kręceniu scen kaskaderskich.

W kwietniu 2011 roku ukazała się ulepszona wersja gry Alarm for Cobra 11: Director’s Cut, oferująca m.in. poprawione modele samochodów, osiem dodatkowych misji oraz nowy tryb gry “road race”.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Alarm for Cobra 11: Odpowiednia dla każdego wieku.

Alarm for Cobra 11 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium MMX 200 MHz
  • 32 MB RAM
  • karta grafiki 4 MB
  • 200 MB HDD
  • Windows 98/Me/XP