Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS3X360
Okładka AionGuard (PS3)
OkładkaAionGuard (PS3)

AionGuard

Pozycja, łącząca elementy strategiczne z dynamiczną akcją. Osadzona ona została w fantastycznym świecie, a odpowiadają za nią twórcy uznanej serii Just Cause.

Akcji

Kolekcja gier
Obserwuj grę

AionGuard Premiera

anulowana

PS3 X360

producent: Avalanche Studios

AionGuard to niezwykła gra łącząca akcję z elementami strategii, stworzona przez szwedzką firmę Avalanche. Skandynawski deweloper znany jest ze świetnej serii Just Cause, której pierwsza część zdobyła bardzo wysokie oceny i uznanie wielu graczy.

Twórcy AionGuard postawili na duży otwarty świat utrzymany w konwencji fantastycznej. Kraina zaprezentowana w grze zamieszkiwana jest więc przez liczne plemiona, ale i smoki oraz inne wielkie latające bestie. W grze stajemy po stronie tytułowej frakcji, zwanej AionGuard, która próbuje uratować własną cywilizację przed zagładą. Naszym zadaniem jest więc przejmowanie kontroli nad poszczególnymi terenami, bronionymi zarówno przez dzikie bestie oraz potężnych magów rasy Nazurbaal, która niszczy planetę, wysysając z niej magiczną energię.

Głównymi bohaterami są żołnierze wspomnianego AionGuard, będący swoistym skrzyżowaniem samurajów, rycerzy oraz pilotów myśliwców z I Wojny Światowej. Wojownicy ci korzystają z niezwykłej technologii – symbiotycznych zbroi, które łączą się z użytkownikiem na całe życie, w zamian otrzymując jednak magiczne umiejętności oraz niesamowitą moc.

Podczas zabawy możemy dowodzić ogromnymi armiami. Najważniejszym punktem podczas odbijania poszczególnych terenów jest przejmowanie twierdzy wroga. Niejednokrotnie przeciwko sobie walczą setki jednostek. Oprócz prowadzenia samych bitew, warto również eksplorować ogromny otwarty świat gry. W wielu przypadkach możemy w ten sposób zablokować dostawy wroga lub odciąć siedzibę nieprzyjaciela od źródła energii. Inną opcją jest też zaprzyjaźnianie się z lokalnymi plemionami, które mogą dostarczyć chociażby wsparcia militarnego.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 BD

Oczekiwania czytelników: 6,5 / 10 na podstawie 35 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe AionGuard: 12+

AionGuard Wymagania sprzętowe

Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
PS3
X360