Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka A.D. 2044 (PC)

A.D. 2044 PC

Remake stworzonej przez firmę LK Avalon przygodówki, nawiązującej do kultowego filmu Juliusza Machulskiego „Seksmisja”. Gracze trafiają do świata rządzonego przez kobiety, a ich zadaniem jest przywrócić naturalny porządek rzeczy.

Przygodowe | point-and-click | postapokalipsa | polskie

PC Windows
Okładka A.D. 2044 (PC)

producent: LK Avalon

wydawca: LK Avalon

wydawca PL: LK Avalon

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

9września1996

9września1996

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Miłośnikom komputerów 8-bitowych nazwisko Rolanda Pantoły kojarzy się ze znakomitymi przygodówkami wydawanymi na początku lat 90. ubiegłego wieku przez firmę LK Avalon. Jednym z największych jego sukcesów była adresowana na Atari ST gra A.D. 2044, która ukazała się w 1991 roku. Pięć lat później deweloper postanowił przygotować pecetową wersję swojego hitu.

Choć w pracach nad A.D. 2044 nie wykorzystano oryginalnego scenariusza filmu „Seksmisja” wiele pomysłów w warstwie fabularnej nawiązuje do kultowej komedii. Główny bohater zostaje poddany hibernacji i budzi się po kilkudziesięciu latach w świecie całkowicie zdominowanym przez kobiety. Musi nie tylko przetrwać, ale również przywrócić naturalny porządek, czyli wskrzesić płeć męską.

Pod względem wykonania i zastosowanych technik gra nie odbiega poziomem od wydawanych w tym samym czasie przygodówek jak chociażby 7th Guest. Twórcy A.D. 2044 postarali się o sporę liczbę logicznych zagadek, które nie są może specjalnie trudne, ale wymagają użycia szarych komórek. Klasyczny interfejs gry nie grzeszy funkcjonalnością, jest jednak stosunkowo prosty w obsłudze i nie absorbuje wiele uwagi.

Dużym atutem A.D. 2044 jest oprawa wizualna. Realistyczna, renderowana grafika 3D oraz mnogość animacji cieszą oko. Niestety, ścieżka dźwiękowa, poza kilkoma wyjątkami, nie tworzy odpowiedniego klimatu.

Warto odnotować, że dzieło LK Avalon było pierwszą polską grą komputerową wydaną na dwóch płytach CD. Premiera A.D. 2044 poprzedzona została też szeroko zakrojoną kampanią reklamową.

W 1998 roku wydawca zdecydował się wypuścić wersję przeznaczoną na komputery z systemem operacyjnym Windows, w której naprawiono najczęściej pojawiające się błędy i dodano kilka nowych elementów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 2 CD

Ocena czytelników: 6,7 / 10 na podstawie 73 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 50 PLN

Wymagania wiekowe A.D. 2044

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe A.D. 2044

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 166MHz
  • 16MB RAM