Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneX360PCWiiU
Okładka A World of Keflings (X360)

A World of Keflings

Kontynuacja oryginalnej, familijnej gry studia NinjaBee. Po raz kolejny trafiamy do świata sympatycznych liliputów – Keflingów, aby pomóc im w rozbudowie królestwa.

Strategiczne | ekonomiczne | RTS | widok izometryczny

Okładka A World of Keflings (X360)

producent: NinjaBee

wydawca: NinjaBee

data premiery gry:

22gru2010

X360

13mar2013

PC

13lis2014

WiiU
Kolekcja gier
Obserwuj grę

A World of Keflings jest kontynuacją oryginalnej, familijnej gry strategicznej, która pojawiła się na konsolach Xbox 360 pod koniec 2008 roku. Autorzy pierwowzoru, studio NinjaBee, postanowili po raz kolejny przenieść nas do swojego bajkowego uniwersum, oferując grę pod wieloma względami niezmienioną, jednak twórczo rozwijającą sprawdzone pomysły oryginału.

Podczas gry, sterując swoim awatarem Xbox Live, trafiamy – niczym legendarny Guliwer – do tytułowego świata, zamieszkanego przez miniaturowe ludziki zwane Keflingami. Naszą misją jest pomoc w rozbudowie królestwa, a ponieważ sympatyczne stworzenia nie należą do zbyt rozgarniętych, musimy również pełnić rolę ich przewodnika. Zabawa toczyć się będzie w trzech różnych sceneriach, takich jak lodowe pustkowie, las i pustynia, gdzie naszym zadaniem jest maksymalne rozwinięcie odpowiednio: chaty wodza, zamku króla i pałacu cesarza. W poszczególnych misjach spotykamy wywodzących się z miniaturowego rodu bohaterów, którzy zlecą nam kolejne zadania fabularne.

Mechanikę gry można by określić jako dziecięcą odmianę Settlersów, skrzyżowanych z Age of Empires. Poszczególne misje polegają bowiem w głównej mierze na stawianiu niezbędnych budynków, połączonych ze sobą prostym drzewkiem zależności. Aby wznieść kolejne budowle, będziemy potrzebować odkrywanych podczas gry schematów oraz niezbędnych surowców. Niektóre z nich – jak drzewo, lód czy ruda - zdobędziemy bezpośrednio, korzystając z lasów i kopalni. Bardziej zaawansowane budynki wymagają specjalnie przetworzonych materiałów, które uzyskamy w dedykowanych do tego celu strukturach.

Aby usprawnić pracę, podczas gry będziemy wyznaczać poszczególnym Keflingom konkretne zadania, polegające na wydobywaniu, wytwarzaniu bądź transportowaniu surowców i półproduktów. W miarę wykonywania swoich obowiązków, Keflingi zyskują doświadczenie, dzięki któremu szybciej wykonują swoją pracę i mogą przenosić większą ilość materiałów. Naszych przyjaciół możemy też zagrzewać do pracy, wykorzystując specjalne gesty, których coraz szerszą gamę odkrywamy wraz z postępami w grze.

A World of Keflings oferuje sympatyczną, familijną rozrywkę dla każdego. Prosta, kreskówkowa grafika i towarzysząca zmaganiom, przyjemna dla ucha muzyka są w stanie przyciągnąć nie tylko najmłodszych graczy, ale również ich rodziców. Wersja dostępna w Windows Store, w odróżnieniu od wersji konsolowej, pozwala jedynie na zabawę w trybie single player. Twórcy zaimplementowali jednak wsparcie dla nowoczesnych ekranów dotykowych, które doskonale sprawdza się w praktyce.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   podzielony ekran     Liczba graczy: 1 - 4  

Nośnik: dystrybucja cyfrowa

Cena gry w dniu premiery: 34,99 PLN

Klasyfikacja PEGI A World of Keflings

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe A World of Keflings

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Windows 8
X360
WiiU
PC