Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePC
Okładka A Nightmare on Elm Street (PC)

A Nightmare on Elm Street PC

A Nightmare on Elm Street to gra zręcznościowa z 1989 roku, wyprodukowana przez firmę Westwood Associates (znaną lepiej pod nazwą Westwood Studios).

Zręcznościowe | filmy

PC Windows
Okładka A Nightmare on Elm Street (PC)

producent: Westwood Studios

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

12kwietnia1989

A Nightmare on Elm Street to gra zręcznościowa z 1989 roku, wyprodukowana przez firmę Westwood Associates (znaną lepiej pod nazwą Westwood Studios). Program nawiązuje do filmu Wesa Cravena pod tym samym tytułem, który opowiada o walce grupy nastolatków z psychopatycznym zabójcą – Freddym Krugerem, mordującym swoje ofiary we śnie.

Opracowana przez Westwood Associates gra jest bardzo luźno związana z filmowym pierwowzorem. Wątek fabularny został tu okrojony do absolutnego minimum – użytkownikowi musi zatem wystarczyć, że jego wirtualni przyjaciele są w wielkim niebezpieczeństwie, a jedynym sposobem na ich uratowanie, jest wtargnięcie do posiadłości Freddy’ego i zlokalizowanie więźniów.

Na początku rozgrywki dokonujemy wyboru protagonisty spośród sześciu dostępnych postaci. Bohaterowie różnią się poziomem energii życiowej i magicznej, a także umiejętnością specjalną, ułatwiającą walkę z potworami w późniejszej fazie gry. Podjąwszy decyzję, użytkownik przenosi się na ulice miasteczka Springwood, gdzie rozpoczyna się wielka ucieczka przed Freddym Krugerem. Unikając jak ognia kontaktu z mordercą, należy odnaleźć dom należący do psychopaty, gdzie uwięzieni są wszyscy nasi przyjaciele. Po dotarciu do willi, rozpoczynamy właściwe zmagania.

Posiadałość w A Nightmare on Elm Street podzielona jest na kilka poziomów, które połączone są ze sobą za pomocą drabin. Aby dotrzeć do przejścia należy wpierw pokonać olbrzymi labirynt, w którym roi się od przeciwników. Tych ostatnich pozbywamy się za pośrednictwem broni specjalnej, jak również innych narzędzi zagłady znalezionych w trakcie wędrówki. Oprócz walki gracz zmuszony jest również do odnajdywania dźwigni i kluczy, otwierających dostęp do kolejnych części kompleksu.

A Nightmare on Elm Street charakteryzuje się prostą, ale czytelną grafiką (akcję obserwujemy z lotu ptaka, jak w Gauntlet), a także marnej jakości oprawą dźwiękową. Bardzo ważnym i niespotykanym w innych produkcjach tego typu udogodnieniem, jest możliwość zapisywania stanu gry w dowolnym momencie zmagań.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8,8 / 10 na podstawie 128 głosów czytelników.

Gry podobne do A Nightmare on Elm Street

Wymagania wiekowe A Nightmare on Elm Street

odpowiednia dla każdego wieku