Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePC
Okładka 3D Mahjongg (PC)
Okładka3D Mahjongg (PC)

3D Mahjongg PC

3D Mahjongg to komputerowa adaptacja jednej z najstarszych gier logicznych świata przeniesiona w trzy wymiary. Zadaniem gracza jest szukanie identycznych klocków i usuwanie ich z ułożonej piramidki, według określonych reguł.

Logiczne | mahjong

Kolekcja gier
Obserwuj grę

3D Mahjongg Premiera PC

27marca2001

pudełko PL

8lipca2002

producent: Megaware Multimedia B.V. wydawca: Megaware Multimedia B.V. wydawca PL: Manta Multimedia

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do 3D Mahjongg

Warcaby

Wirtualne Puzzle

Ravensburger Puzzle

Mahjong 3D to komputerowa adaptacja jednej z najstarszych gier logicznych świata. Powstała ona w starożytnym Państwie Środka, a jej historia sięga chińskiej dynastii Zachodniego Chou, czyli ok. 720 roku n.e. Podobnie jak większość gier karcianych tak i mahjong rozwijał się niezależnie w różnych okręgach i prowincjach dawnych Chin, zyskując niezliczone odmiany dla różnej liczby grających. Oprócz typowych odmian stanowiących kombinację pongów, kongów i czou’ów istnieją tzw. solitery – czyli rozgrywki dla jednego gracza, sprawdzające jego spostrzegawczość i zdolność przewidywania.

Kości do gry podzielone są na trzy główne kategorie: zwykłe – trzy kolory (bambusy, koła i charaktery) od 2 do 8; półszlachetne – 1 i 9 wszystkich trzech kolorów oraz szlachetne smoki (zielony, czerwony i biały) i wiatry (północny, południowy, wschodni i zachodni). Z nich układa się różne kombinacje pongów (3 jednakowe), kongów (4 jednakowe) i czou’ów (ciągłość, 3 z rzędu). Takie kombinacje nazywa się mahjong, a ich ułożenie kończy rozgrywkę. Zadaniem gracza jest szukanie identycznych klocków i usuwanie ich z ułożonej piramidki. Należy tak odkrywać klocki, aby za następnym ruchem mieć możliwość znalezienia innej pary. Dodatkowo grę utrudnia fakt, że zdejmowane klocki muszą się znajdować na jednej z krawędzi piramidki, a nie w środku pomiędzy innymi elementami, nawet jeśli znajdują się na wierzchu.

Gra Mahjong 3D przedstawia rozgrywkę w trzech wymiarach. Widok planszy można przybliżać i oddalać by lepiej przyjrzeć się poszczególnym sekwencjom. Nie może też spowszednieć sam kształt ułożonych klocków, ponieważ przygotowano ponad 90 rodzajów piramidek losowo ustawiających się na ekranie.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 7 / 10 na podstawie 50 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe 3D Mahjongg: Odpowiednia dla każdego wieku.

3D Mahjongg Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium II 300MHz
  • 64MB RAM
  • akcelerator 3D