Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka 1953: KGB  Unleashed (PC)

1953: KGB Unleashed PC

1953: KGB Unleashed to opracowana przez zespół Phantomery Interactive gra przygodowa, której akcja toczy się w opuszczonym sowieckim laboratorium. Zabawa polega głównie na eksplorowaniu lokacji, szukaniu i zbieraniu przedmiotów oraz rozwiązywaniu zagadek.

Przygodowe | FPP

PC Windows
Okładka 1953: KGB  Unleashed (PC)

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

4marca2010

10stycznia2015

pudełko PL

1953: KGB Unleashed to przygodówka, w której akcje obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby. Jest to produkcja rosyjskiego studia Phantomery Interactive, mającego na koncie wydaną w 2008 roku grę Outcry.

Tworząc scenariusz autorzy pełnymi garściami czerpali z prawdziwych eksperymentów, jakie KGB przeprowadzało w latach 50-tych ubiegłego wieku. W ich trakcie sprawdzano granice ludzkiej wytrzymałości, szukano sposobów na aktywację mocy telepatycznych i badano reakcje organizmu na strach. Akcja toczy się w opuszczonym podziemnym bunkrze, w którym dawniej przeprowadzane były te eksperymenty. Naszym zadaniem jest odkrycie co doprowadziło do zaprzestania badań i zlikwidowania całej załogi. W trakcie przygód bohater zmierzy się z własnym strachem, a jego jedynym towarzyszem podróży będzie głos obserwatora dobiegający z rozmieszonych w kompleksie głośników.

1953: KGB Unleashed to stuprocentowa przygodówka. Większość czasu spędzamy zatem na eksplorowaniu lokacji, szukaniu i zbieraniu przedmiotów oraz rozwiązywaniu zagadek. Mocną stroną gry jest atmosfera. Przywiązanie autorów do detali było tak duże, że lokacje oparto na autentycznych planach architektonicznych zaczerpniętych z archiwów sowieckiego wojska.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 7,3 / 10 na podstawie 46 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 9,90 PLN

Gry podobne do 1953: KGB Unleashed

Wymagania wiekowe 1953: KGB Unleashed

16+

Wymagania sprzętowe 1953: KGB Unleashed

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo 2.0 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 6800/Radeon X1650 lub lepsza)
  • 700 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7/8