Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka 1914: Shells of Fury (PC)
Okładka1914: Shells of Fury (PC)

1914: Shells of Fury PC

Pozycja dla maniaków symulatorów łodzi podwodnych, tym razem w nieco innym wydaniu. 1914: Shells of Fury odzwierciedla bowiem bitwy morskie z okresu I Wojny Światowej, gdy operowanie tego typu okrętem było nie lada wyzwaniem, a o wielu udogodnieniach (np.

Symulacje

Kolekcja gier
Obserwuj grę

1914: Shells of Fury Premiera PC

2października2006

producent: h2f Informationssysteme wydawca: Rondomedia Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do 1914: Shells of Fury

Silent Hunter III

Enigma: Rising Tide

Silent Service II

Pozycja dla maniaków symulatorów łodzi podwodnych, tym razem w nieco innym wydaniu. 1914: Shells of Fury odzwierciedla bowiem bitwy morskie z okresu I Wojny Światowej, gdy operowanie tego typu okrętem było nie lada wyzwaniem, a o wielu udogodnieniach (np. sonar) można było jedynie marzyć. To właśnie w takich warunkach, wcielając się w dowódcę niemieckiej łodzi podwodnej z drugiej dekady XX wieku, mamy okazję naprawdę przetestować swoje umiejętności kontrolowania i prowadzenia potyczek okrętami tej klasy.

Główny tryb gry (kampania) oferuje szereg ułożonych chronologicznie misji, mających miejsce w całym okresie I WŚ (lata 1914 – 1918). Teren naszych podwodnych zmagań obejmuje zarówno morza (Północne, Bałtyckie, Śródziemne), jak i oceany (Atlantycki). Na drodze ku zwycięstwu napotykamy przeróżne obiekty – statki bojowe i handlowe, samoloty, a nawet zeppeliny. Dla prawdziwych fanów historii i okrętów podwodnych przygotowano pokaźny zbiór scenariuszy historycznych, pozwalających na odtworzenie wielu znamiennych w skutkach bitew morskich z omawianego okresu. Oczywiście, na każdym kroku musimy pamiętać, iż łodzie z początku XX wieku nie należały do konstrukcji szczególnie niezawodnych i komfortowych w użytkowaniu – dlatego też na naszych barkach często spoczywa znacznie więcej obowiązków, niż przyzwyczaiły nas do tego produkcje traktujące o nieco nowocześniejszych okrętach tego typu.

Jeśli powyższe tryby nie zaspokoją naszych potrzeb, możemy skorzystać z możliwości zaawansowanego generatora bitew, dzięki któremu zawsze czeka na nas coś nowego. Jeśli rozgrywka okazuje się zbyt trudna lub zbyt łatwa, w sukurs śpieszy nam opcja zmiany poziomu trudności. Znacznie powiększa ona grono potencjalnych graczy – w ten sposób w Shells of Fury pograją zarówno amatorzy podwodnych zmagań, jak i doświadczone wilki morskie, które niejeden już okręt (przeciwnika) w życiu zatopiły. Ponadto, gra posiada liczne walory edukacyjne, wyposażono ją bowiem w niezwykle interesującą bibliografię/encyklopedię, będącą wartościowym źródłem wiedzy dla wszystkich zainteresowanych okresem I Wojny Światowej.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna  

Ocena użytkowników: 4,7 / 10 na podstawie 48 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe 1914: Shells of Fury: Odpowiednia dla każdego wieku.