Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka 1848 (PC)

1848 PC

1848 to reprezentant strategii turowych, stworzony przy współpracy firmy Battlefront oraz studia developerskiego Hussar Games. Akcja 1848 przenosi nas w lata 1848-49, kiedy to na Węgrzech wybuchła rewolucja, której celem było wyzwolenie się spod panowania austriackiego.

Strategiczne | turowe

PC Windows
Okładka 1848 (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

16maja2006

Kolekcja gier
Obserwuj grę

1848 to reprezentant strategii turowych, stworzony przy współpracy firmy Battlefront oraz studia developerskiego Hussar Games. Akcja 1848 przenosi nas w lata 1848-49, kiedy to na Węgrzech wybuchła rewolucja, której celem było wyzwolenie się spod panowania austriackiego. Wiosna Ludów, która ogarnęła w tym okresie praktycznie całą Europę, przyniosła Węgrom krótkotrwałe zwycięstwo - car Rosji, Mikołaj I, wysłał na prośbę cesarza Franciszka Józefa dwustutysięczną armię, która spacyfikowała powstańców. Tyle historii. Teraz dzięki 1848 możemy zmienić jej bieg.

1848 posiada intuicyjny interfejs. Rozgrywka toczy się na dość dużej (4000 x 2600 pikseli) heksagonalnej mapie, a do dyspozycji gracza oddano 14 rodzajów jednostek (m.in. piechota, huzarzy, artyleria), zorganizowanych w baterie i regimenty. Oddziały charakteryzowane są przez stałe parametry, takie jak punkty ruchu czy siła ognia oraz zmienne, jak np. morale czy doświadczenie, zależne od postawy w czasie walk. Dla początkujących graczy przygotowano tutorial, który łatwo wprowadza w niuanse rozgrywki. Natomiast dla starych "wyjadaczy" opracowano w sumie sześć kampanii - możemy wcielić się w dowódcę wojsk węgierskich i walczyć przeciw Austrii o niepodległość kraju, bądź też stanąć na czele sił cesarsko-królewskich i zgnieść zryw narodowościowy Wegrów. Natomiast na zwolenników starć z żywym przeciwnikiem czekają 3 tryby rozgrywek wieloosobowych. Ciekawostką jest zastosowanie systemu dynamicznej pogody - rzeki mogą wylać, śnieg może utworzyć zaspy utrudniające poruszanie się itp. Dzięki losowym wydarzeniom, każda kampania może przebiegać inaczej. Możemy również "wyłączyć" interwencję wojsk rosyjskich.

Węgierska wersja gry pojawiła się na rynku w rocznicę tamtych, historycznych wydarzeń i osiągnęła znaczny sukces - została pobrana ponad 100.000 razy. Angielska wersja, podobnie jak węgierska, dostępna jest za darmo.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 2  

Ocena czytelników: 5,5 / 10 na podstawie 38 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe 1848

odpowiednia dla każdego wieku