Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Seria Mario Party - seria gier

Super Mario Party Jamboree
Super Mario Party Jamboree

Towarzyskie 17 października 2024

Trzynasta główna odsłona cyklu towarzyskich zręcznościówek od firmy Nintendo. Super Mario Party Jamboree pozwala na multiplayerową zabawę przez Internet lub lokalnie i oddaje nam do dyspozycji m.in. 110 minigier oraz specjalny tryb Koopathlon.

Switch

Mario Party Superstars
Mario Party Superstars

Towarzyskie 29 października 2021

Dwunasta duża odsłona cyklu kompilacji towarzyskich gier zręcznościowych, wydawanych przez firmę Nintendo. W Mario Party Superstars otrzymujemy pięć kultowych plansz znanych z wcześniejszych części serii, na których możemy rywalizować w stu różnorodnych minigrach.

Switch

Super Mario Party
Super Mario Party

Towarzyskie 5 października 2018

Następna część serii zręcznościowych produkcji, będąca kompilacją rozmaitych minigier stworzonych z myślą o zabawie w trybie multiplayer. Super Mario Party wykorzystuje unikalne możliwości Nintendo Switch – tytuł pozwala na łączenie dwóch konsol w taki sposób, by ekran jednej stanowił swoiste przedłużenie wyświetlacza drugiej.

Switch

Mario Party: The Top 100
Mario Party: The Top 100

Zręcznościowe 10 listopada 2017

Zestaw stu najlepszych minigierek z wszystkich części serii Mario Party od firmy Nintendo. W produkcji stworzonej przez studio Nd Cube możemy np. rozgrywać spotkania siatkówki plażowej, układać diamenty w ramach gry logicznej match-3, unikać kul wystrzeliwanych przez statek piracki, grać w piłkę nożną, jeść pizzę i robić wiele innych rzeczy. Mario Party: The Top 100 udostępnia też całkiem pokaźny wachlarz postaci, wśród których znajdują się m.in. Mario, Luigi, Peach, Daisy, Wario i Yoshi. Gameplay najlepiej sprawdza się w multiplayerze, w którym może bawić się maksymalnie czterech graczy. Gra wspiera funkcję Download Play, pozwalającą udostępniać znajomym rozgrywkę – wystarczy, że jedna z osób posiada produkcję. Ponadto projekt wykorzystuje też amiibo, czyli specjalne figurki zapewniające dodatkowe korzyści, np. unikalnych bohaterów. Oprawa graficzna wszystkich minigierek została dostosowana do mocy 3DS-a, więc np. te z Wii U wyglądają trochę gorzej, ale te ze starszych konsol lepiej.

3DS

Mario Party: Star Rush
Mario Party: Star Rush

Towarzyskie 7 października 2016

Przeznaczona na przenośną konsolkę 3DS kolejna odsłona serii Mario Party firmy Nintendo, będącej czymś w rodzaju klasycznej, towarzyskiej gry planszowej, przeniesionej do cyfrowego świata. Produkcja przeznaczona jest głównie do zmagań wieloosobowych dla max. 4 graczy, którzy wcielają się w kolorowe pionki i przemieszczają po planszy zgodnie z wyrzuconą na kostce liczbą pól. W ten sposób przemierzamy kolejne lokacje, starając się zbierać tytułowe gwiazdki oraz pozyskiwać nowych przyjaciół, takich jak Mario, Peach czy Donkey Kong. Ci z kolei pomagają nam w pokonywaniu kolejnych wyzwań i przeszkód, na jakie natrafiamy podczas przygody. W zależności od wybranego trybu zabawy, w grze Mario Party: Star Rush rywalizujemy z innymi graczami, bądź łączymy z nimi siły podczas walk z wymagającymi bossami.

3DS

Mario Party 10
Mario Party 10

Zręcznościowe 12 marca 2015

Kolejna odsłona popularnej serii gier zręcznościowych firmy Nintendo i zarazem pierwsza stworzona z myślą o konsoli Wii U. W grze Mario Party 10 zabawa opiera się tradycyjnie na braniu udziału w rozmaitych minigierkach. Tytuł przeznaczony jest głównie do rozgrywek w trybie multiplayer, w których bawić może się maksymalnie pięć osób. Jedna z nich kieruje poczynaniami głównego antagonisty gry – złego Browsera. Pozostali gracze sterują rywalizującymi z nim postaciami, a ich celem jest unikanie pułapek i rozmaitych niespodzianek przygotowywanych przez potwora, który stara się za wszelką cenę pozbyć nieproszonych gości. Jeśli mu się to nie uda, potyczkę wygrywają gracze, którzy zdołają dotrzeć do mety bez utraty całej energii życiowej. W serii zróżnicowanych minigier pojawiają się takie postacie takie jak Mario, Luigi, księżniczka Peach, Yoshi oraz Wario – w większości znane z poprzednich odsłon serii. Całość okraszona została kreskówkową oprawą graficzna, typową dla produkcji z Mario w roli głównej.

WiiU

Mario Party: Island Tour
Mario Party: Island Tour

Towarzyskie 22 listopada 2013

Mario Party: Island Tour to kolejna odsłona gier towarzyskich z postacią Mario w roli głównej. Tym razem mamy do czynienia z edycją przeznaczoną na konsolę Nintendo 3DS. Założenia rozgrywki nie uległy zmianie: maksymalnie czworo graczy bierze udział w wyścigu po kolorowej planszy, po drodze rywalizując w kilkudziesięciu zabawnych minigrach.

3DS

Mario Party 9
Mario Party 9

Towarzyskie 2 marca 2012

Dziewiąta odsłona bestsellerowego cyklu gier towarzyskich przeznaczonych dla całej rodziny, w której występują najpopularniejsze postacie stworzone przez firmę Nintendo. Gracze konkurować mogą ze sobą w serii różnorodnych mini-gier, korzystających z kontrolera ruchu konsoli Wii.

Wii

Mario Party DS
Mario Party DS

Towarzyskie 19 listopada 2007

Kolejny przedstawiciel popularnej serii zręcznościówek. Jest to produkcja z gatunku party game, w której przystępujemy do zwariowanych zabaw, na ekranie obserwując słynne postaci znane z innych gier firmy Nintendo.

NDS

Mario Party 8
Mario Party 8

Towarzyskie 29 maja 2007

Mario Party 8 to kolejna część rozbudowanej serii gier z gatunku party game, rozwijanej od 1998 roku. Jest to zarazem debiut niniejszego cyklu na platformie Wii, co wiąże się z oparciem systemu sterowania na bezprzewodowym pilocie. Ponieważ MP8 stanowi grę typowo zespołową, maksymalna liczba obsługiwanych kontrolerów wynosi cztery.

Wii

Mario Party 7
Mario Party 7

Towarzyskie 8 listopada 2005

Mario Party 7 należy do tradycyjnej linii produktów, zapoczątkowanej w drugiej połowie XX wieku na pamiętnej platformie Nintendo 64. Jak zwykle mamy więc do czynienia z grą, świetnie sprawdzającą się podczas rywalizacji wieloosobowej z udziałem maksymalnie ośmiu użytkowników.

GCN

Mario Party Advance
Mario Party Advance

Towarzyskie 28 marca 2005

W Mario Party Advance jest pozycją typu party-game, który najlepiej wykorzystywać w grupie osób – połączenie kablowe pozwala na bawienie się przy użyciu dwóch konsol Game Boy Advance.

GBA

Mario Party 6
Mario Party 6

Towarzyskie 6 grudnia 2004

Mario Party 6 to kolejna odsłona jednej z najpopularniejszych na świecie imprezowych gier stworzonych przez Nintendo. Po raz kolejny nie obyło się bez wprowadzenia drobnych zmian w zasadach rozgrywki.

GCN