Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowe3DS
Okładka Mario Party: The Top 100 (3DS)

Mario Party: The Top 100 3DS

Zestaw stu najlepszych minigierek z wszystkich części serii Mario Party od firmy Nintendo. W produkcji stworzonej przez studio Nd Cube możemy np.

Zręcznościowe | multiplayer | minigry | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo 3DS
Okładka Mario Party: The Top 100 (3DS)

producent: Nintendo

wydawca: Nintendo

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji 3DS:

10listopada2017

10listopada2017

Nintendo eShop

Mario Party: The Top 100 to kolejna gra z serii Mario Party. Wydawcą projektu jest oczywiście słynna firma Nintendo, które powierzyła produkcję tytułu deweloperom z Nd Cube. Jest to oddział japońskiego giganta, zajmujący się tym cyklem, a także innymi grami, w tym chociażby wydanym w 2010 roku Wii Party.

Mechanika

Tak naprawdę Mario Party: The Top 100 na platformę 3DS nie jest zupełnie nową odsłoną cyklu, a zbiorem minigierek z wszystkich wcześniejszych części. Zgodnie z nazwą produkcji, bawimy się w 100 rozmaitych zawodach. Można np. walczyć o utrzymanie się na wyspie atakowanej przez statek piracki (Bombs Away z Mario Party i Mario Party 2), rozgrywać mecze siatkówki plażowej (Beach Volley Folley z Mario Party 4) czy też układać diamenty w Jewel Drop z Mario Party 10. Deweloperzy tak dobrali minigierki, by testowały one naszą zręczność, szybkość, myślenie oraz sprawdzały czy dopisuje nam szczęście. Wśród grywalnych postaci znajdują się m.in.: Mario, Luigi, Peach, Daisy, Wario i Yoshi.

Rozgrywka przeznaczona jest przede wszystkim do multiplayera, w którym może brać udział maksymalnie czterech graczy naraz. Produkcja wspiera funkcję Download Play, pozwalającą udostępniać znajomym rozgrywkę – wystarczy tylko, żeby host posiadał grę, a reszta osób może bawić się z nim za darmo. Mario Party: The Top 100 obsługuje też figurki amiibo.

Kwestie techniczne

Choć rozgrywka w poszczególnych minigierkach nie różni się niczym od oryginalnych wersji, to oprawa graficzna została przystosowana pod możliwości handhelda 3DS. Oznacza to, że zawody pochodzące z najstarszych części wyglądają lepiej, a te z np. Wii U gorzej.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   sieć lokalna     Liczba graczy: 1-4  

Wymagania wiekowe Mario Party: The Top 100

odpowiednia dla każdego wieku