Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Seria Heretic - seria gier

Heretic II
Heretic II

Akcji 20 listopada 1998

Druga część doskonałej gry akcji osadzonej w realiach fantasy, w której ponownie śledzimy losy Corvusa, wojownika Sidhów, który po szczęśliwym powrocie do ojczyzny od razu musi zmierzyć się z siłami zła.

PC

Hexen II
Hexen II

Akcji 2 czerwca 1997

Kolejna gra akcji/FPS stworzona przez zespół Raven Software. Tym razem, programiści Raven Software, postanowili zaadaptować dla potrzeb gry, engine Quake'a. Oczywiście nie obeszło się bez drobnych poprawek, wszak pierwszy Hexen znany był z tego, że oprócz tradycyjnej porcji dewastacji, oferował także akcenty charakterystyczne dla gier przygodowych.

PC

Hexen: Beyond Heretic
Hexen: Beyond Heretic

Akcji 30 marca 1995

Hexen gra FPS będąca oficjalną kontynuacją wydanego w 1994 roku Heretica . Pod względem technicznym jest to jeden z najbardziej zaawansowanych tytułów korzystających z silnika Dooma. Akcja toczy się w świecie fantasy, więc w walce z wrogami używamy głównie czarów i stylizowanego na średniowiecze uzbrojenia.

PC

Heretic: Shadow of the Serpent Riders
Heretic: Shadow of the Serpent Riders

Akcji 23 marca 1995

Edycja rozszerzona osadzonej w klimatach fantasy pierwszoosobowej strzelaniny zatytułowanej Heretic. W porównaniu z wersją podstawową wprowadzono dwa dodatkowe epizody. Jeden nich pozwala zobaczyć jak wyglądał świat zniszczony wieki temu przez Wężowych Jeźdźców, a drugi umożliwia odwiedzenie miejsca narodzin legendarnego D’Sparila.

PC

Heretic
Heretic

Akcji 27 lutego 1995

Pierwszosobowa strzelanka bazująca na silniku Dooma. Gra utrzymana jest w konwencji fantasy, dlatego korzystamy ze średniowiecznego uzbrojenia oraz szerokiej gamy magicznych przedmiotów. Zabawę wzbogacają proste elementy przygodowe w postaci okazjonalnych zagadek.

PC