Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Seria Aether - seria gier

Rivals 2
Rivals 2

Bijatyki październik 2024

Druga część serii bijatyk z elementami platformówki, zainspirowanych m.in. cyklem Super Smash Bros. W trakcie rozgrywki wcielamy się w bohaterów kontrolujących moce żywiołów i toczymy zacięte pojedynki na arenach z platformami.

PC

Rivals of Aether
Rivals of Aether

Bijatyki 28 marca 2017

Oryginalna bijatyka z elementami platformówki, inspirowana tytułami pokroju Super Smash Bros. Gracz trafia do fantastycznej, rozdartej wojną krainy Aether, której mieszkańcy, reprezentujący różne cywilizacje, posiadają zdolność władania żywiołami ognia, wody, ziemi oraz powietrza. Bohaterowie, w jakich się wcielamy, starają się dotrzeć do źródeł niekończącego się konfliktu, co wymaga od nich stoczenia niezliczonej ilości walk z oponentami. Rozgrywka w opracowanym przez Dana Fornace'a Rivals of Aether sprowadza się do kolejnych pojedynków rozgrywanych na zróżnicowanych, dwuwymiarowych arenach. W trakcie potyczek wykorzystujemy nie tylko szeroki wachlarz ciosów i zdolności poszczególnych postaci (każdy z herosów posiada trzy indywidualne umiejętności specjalne), lecz także konstrukcję kolejnych aren, wypełnionych platformami pokroju murów, gałęzi czy dachów. Oprócz fabularnego trybu dla pojedynczego gracza, tytuł oferuje dodatkowe warianty rozgrywki – modułowi Abyss, gdzie mierzymy się z kolejnymi falami przeciwników (w pojedynkę lub w kooperacji ze znajomymi), towarzyszy oparty na rywalizacji tryb Versus. Warto nadmienić, że ten ostatni umożliwia multiplayerową zabawę na wspólnym ekranie lub przez Internet, w wariancie 1 vs 1 albo 2 vs 2. Wszystko to okraszono oldskulową, dwuwymiarową oprawą graficzną w technice pixel art.

PCXONE